فرهنگ و هنر

جشنواره «شعر شاهنامه» فراخوان داد

فراخوان دومین دوره جشنواره “شعر شاهنامه” منتشر شد.

به گزارش مجله روز ، در این فراخوان جشنواره آمده است: باشگاه شاهنامه پژوهان ، باشگاه نقالان ، شاهنامه پژوهی و انجمن شاهنامه خوان دانشجویان ایران (آشا) و فردوسی این جشنواره را با هدف حفظ شاهنامه و زبان فارسی ، گسترش مقالات مربوط به شاهنامه ، توجه ویژه به چکامه پارسی مجموعه شعر مربوط به شاهنامه است و از شاعرانی که سالها در زمینه فردوسی و شاهنامه کار کرده اند تشکر ویژه می شود. دبیر این جشنواره کوروش جوادی است و جشنواره هر دو سال یک بار برگزار می شود.

در دومین جشنواره شعر شاهنامه ، سه چکامه سرا با آثاری مربوط به شاهنامه و زبان فارسی اهدا می شود.

مضامین دومین جشنواره “شاهنامه شعر” به شرح زیر است:

ایران در آینه شاهنامه
شاهنامه و داستانهایش
شخصیت های شاهنامه رستم ، کیخسرو ، سیاوش ، سهراب ، کاوه ، فریدون و …
شاهنامه زنان
ناالی
زبان فارسي

شرایط شرکت در جشنواره:
– هیچ شرط سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد. شرکت کنندگان از سراسر جهان ، کشورهای فارسی زبان و جغرافیای فرهنگی ایران بزرگ می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
– قاب شعر ارائه شده در جشنواره می تواند کلاسیک و رایگان باشد.
– شرکت کنندگان می توانند یک تا پنج اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
– شرکت کنندگان باید آثار خود را با حروف WORD همراه با شناسنامه خود شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، شهر و شماره تماس به دبیرخانه جشنواره از طریق آدرس ایمیل زیر ارسال کنند. ایمیل: shahnameh_pajohan@yahoo.com.
شرکت کنندگان همچنین می توانند شعرهای تایپ شده خود را با شناسنامه خود شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، شهر و شماره تماس به تلگرام یا واتس اپ 09386278607 ارسال کنند.
دبیرخانه جشنواره می تواند از ترانه های ارسال شده به رسانه ها در ارتباط با جشنواره و کتاب ویژه جشنواره استفاده کند. و شعرهای منتخب دومین جشنواره شعر شاهنامه پس از داوری در یک کتاب منتشر می شود.
به سه برنده اصلی هر یک از شعرهای کلاسیک و رایگان لوح سپاس و تندیس جشنواره اهدا می شود.

آخرین مهلت ارسال آثار تا 22 سپتامبر 2016 خواهد بود. علاوه بر این ، اعلام نتایج و دوره آزمایشی جشنواره در پایان ماه اکتبر انجام می شود و مراسم نهایی جشنواره و تشکر از برندگان در نیمه (آنلاین و مجازی) نیمه دوم نوامبر.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا