آمار کرونا در ایران، ۲۷ آذر ۹۹/ شناسایی ۷۴۵۳ بیمار و ۲۱۲ فوتی جدید

تعداد قربانیان تاج در ایران به 53 هزار و 95 نفر رسید

توجه داشته باشید:

روز پنجشنبه “سیما سادات لاری” که آخرین آمار بیماران دارای تاج و ترشح در ایران را اعلام کرد ، افزود: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (17 دسامبر 2014) ، بر اساس معیارهای تشخیصی قطعی ، 7453 مورد جدید 19 بیمار در کشور شناسایی شده است. و یک هزار و 147 نفر در بیمارستان بستری شدند. با این حساب ، تعداد کل 19 بیمار کوویید در کشور به یک میلیون و 138 هزار و 530 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون 856 هزار و 513 بیمار بهبود یافته یا از بیمارستان مرخص شده اند. علاوه بر این ، 5645 بیمار مبتلا به کوید 19 در حالت شدید این بیماری تحت درمان هستند.

لاری افزود: تاکنون 6،896،651 آزمایش تشخیصی Covid 19 در کشور انجام شده است.

وی گفت: در حال حاضر طبق آخرین تجزیه و تحلیل 12 شهر قرمز ، 288 شهر نارنجی و 148 شهر زرد است.

سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: شهرهای زرین دشت در استان فارس ، بافت در استان کرمان ، گمیشان در استان گلستان ، آستارا ، بندرانزلی ، رودسر و تالش در استان گیلان و آمل ، بهشهر ، رامسر ، گلوگاه و نکا در استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش ایرنا ، ویروس کرونا ویروس ناشی از بیماری کووید 19 از اواخر سال 2019 در ووهان (چین) مشاهده شده و در مدت کوتاهی در سراسر جهان گسترش یافته است ، بنابراین سازمان بهداشت جهانی (مارس (فوریه 2020)) همه گیری (همه گیر جهانی) این بیماری فوران کرد تأیید شده است.

طبق آمار رسمی ، بیماری کوید 19 تاکنون بیش از 73 میلیون نفر در جهان را تحت تأثیر قرار داده و بیش از یک میلیون و 650 هزار نفر به دلیل این بیماری جان خود را از دست داده اند. ایران از نظر تعداد مرگ در هر تاج و بدون توجه به نسبت جمعیت ، هشتمین کشور جهان است. تعداد مرگ تاج در ایالات متحده ، برزیل ، هند ، مکزیک ، ایتالیا ، انگلیس و فرانسه بیشتر از ایران بود.

ویروس تاج از طریق دستان آلوده ، عطسه ، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان ، بینی و چشم به افراد آلوده منتقل می شود. تنگی نفس ، خستگی و بدن درد ، تغییرات بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کوید است. بیش از 80٪ افراد آلوده به ویروس به بیماری خفیفی مبتلا می شوند.

دکمه بازگشت به بالا