فرهنگ و هنر

یاد شهید تقی زارع در سومین روز جشنواره تئاتر فجر

در نمایش های روز سوم سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر یاد و خاطره شهید تقی زارع ، شهید مدافع سلامت ، گرامی داشته شد.

به گزارش مجله روز ، به نقل از روابط عمومی در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ، شهید تقی زارع کارگر خدمات بیمارستان بقیه الله بود که به دلیل بیماری عروق کرونا ویروس قلب به شهادت رسید. نمایش های روز سوم سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به این شهید زیبا تقدیم شد.

چه نمایش هایی در روز چهارم “تئاتر فجر 39” اجرا می شود؟

امروز سه شنبه 5 بهمن مصادف با چهارمین روز از سی امین جشنواره تئاتر فجر ، نمایش هایی روی صحنه ، خیابان و بخشهای دیگر اجرا می شوند.

امروز سه شنبه 14 بهمن ماه مصادف با چهارمین روز این رویداد ، تالار وحدت ، تئاتر شهر ، تئاتر مولوی و تئاتر ایرانشهر میزبان چهارمین روز از اجرای صحنه ای این جشنواره هستند.

* اجراهای صحنه ای

“تالار وحدت” از ساعت 18:30 تا پایان جشنواره سی ام میزبان اجرای نمایش “سرباز” به کارگردانی حسین پارسایی خواهد بود.

در مجموعه “تئاتر شهر” ، سالن اصلی میزبان اجرای “گارگاس یا روز خوب آقای وزیر” به کارگردانی حمیدرضا نعیمی در هر روز جشنواره از ساعت 18 است.

“آژاکس” به کارگردانی فاتح بادپاروا امروز ساعت 17 در تالار چارسو اجرا می شود. سالن سایه میزبان نمایش “سلول ها با ما می رقصند” به کارگردانی محمد سرنی زاده در ساعت 15 و “پت” به کارگردانی اصغر خلیلی ساعت 17 در سالن قشقایی اجرا می شود.

نمایش “پینوکیو” به کارگردانی اوشان محمودی ساعت 15:00 در “تئاتر مولوی” اجرا می شود.

تماشاخانه ایرانشهر همچنین نمایش هایی از این دوره از جشنواره را در دو اتاق “دکتر ناظرزاده” و “استاد سمندریان” میزبانی می کند. امروز هیچ اجرایی در سالن ناظرزاده برگزار نخواهد شد. ساعت 19 بعدازظهر نمایش “اوتول سورون” به کارگردانی شهروز دلفاکر در سالن سمندریان اجرا می شود.

* نمایش های خیابانی

امروز ، سه شنبه ، 5 فوریه ، در بخش خیابان ها و نمایش های دیگر ، از ساعت 15:30 تا 18:30 در حیاط مقابل تالار وحدت ، نمایش های “اوراچی” ، “النال” ، “سرگلین” ، “سردار و حرم” و “پیله انقلاب” اجرا می شود.

در منطقه چشمه های بازار بزرگ ایرانمال ، دو اثر “اوراكچی” و “النال” در ساعت 18:30 و 19 اجرا می شود.

“ایوان انتظار” از مترو میدان ولیعصر امروز ساعت 11:00 میزبان نمایش “پیله انقلاب” و سپس نمایش “سردار و حرم” ساعت 11:30 خواهد بود.

نمایش “قتل اوین” به کارگردانی مجید امینی امروز و فردا در 10 و 14 دور در سالن آمفی تئاتر زندان اوین اجرا می شود.

* دیگران

نمایش “دموکراسی شخصی” به کارگردانی میلاد جباری رومی در قسمت “انواع دیگر” ساعت 18:30 در باغ موزه قصر اجرا می شود. اجرای این نمایش تا 7 فوریه ادامه دارد.

نمایش “میکرو مکبث” به کارگردانی حسین دریس دربخش “انواع دیگر” ساعت 18 در تماشاخانه محراب اجرا می شود. اجرای این نمایش تا 15 بهمن ادامه دارد.

نمایش “آنتروپی” به کارگردانی زهرا رفیعی از ساعت 16 در این قسمت در فضای مجازی اجرا می شود. اجرای این نمایش تا 7 فوریه ادامه دارد.

نمایش “حیاط ناتمام خانه ورنوسفدرانی” به کارگردانی رضا سعیدی ساعت 16:30 و 18 در خانه بهار اجرا می شود.

نمایش “پانزده ثانیه” به کارگردانی پویان محمودی از امروز ساعت 17:00 در خیابان شهید باهنر ، نرسیده به میدان قدس ، بن بست و نخعی ، پ. این اجرا تا 6 فوریه ادامه خواهد داشت.

نمایش “شرق” به کارگردانی جعفر حجازی ساعت 13 امروز از ابتدای خیابان خارک اجرای خود را آغاز می کند. این اجرا تا 7 فوریه ادامه خواهد داشت.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر زیر نظر حسین مسافر آستانه تا 11 بهمن ماه برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا