ائتلاف سعودی از بیم سقوط استان مأرب، به دنبال نقض توافق «الحدیده» است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین مجله روز ، ائتلاف سعودی اعلام کرد برای مقابله با نیروهای دولت ملی نجات یمن ، پیشروی این نیروها باعث کاهش جبهه حدیده می شود تا فشار بر نیروهای مورد حمایت خود را کاهش دهد. .

شبکه العربیه عربستان سعودی جمعه شب با استناد به منابع ائتلاف متجاوز به رهبری سعودی در یمن گزارش داد که جبهه تقویت که نزدیک به دو سال در آتش است دو برابر خواهد شد.

به گفته این منابع ، ائتلاف سعودی علاوه بر اعزام نیروهای اضافی به سواحل غربی الحدیده ، نیروهای دریایی را به آبهای نزدیک الحدیده اعزام کرده است.

ائتلاف سعودی اخیراً پس از پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در این استان زمام امور را به دست گرفت مأرب واقع در شرق پایتخت و نزدیک شدن به مرکز شهر ، بیم آن دارد که این استان نفت خیز و رهبری یمن به دست نیروها انصارالله و دولت ملی نجات مین (سنعاء) رها کن

در صورت حمله ائتلاف سعودی به ساحل الحیدهاین ائتلاف رسماً توافق نامه آتش بس در استان ساحلی را نقض خواهد کرد و جان بیش از یک میلیون یمنی ، چه کسانی که در این استان زندگی می کنند و چه کسانی که به این منطقه مهاجرت کرده و پناهنده شده اند ، را به خطر می اندازد.

نمایندگان دولت نجات ملی (سنعاءو دولت مستعفی یمن (مستقر در عدن ، با حمایت ریاض) ، در 13 دسامبر 2018 در استکهلم ، پایتخت سوئد ، برای آتش بس در این استان الحیده، تبادل زندانی و تداوم کلمهوگوها با این وجود نیروهای مستعفی دولتی با حمایت ائتلاف سعودی از زمان دستیابی به توافق نامه بارها تخلف کرده و مانع پیشرفت توافق شده اند.

این توافق نامه برای پایان دادن به درگیری ها در شهر بندری یمن بود که گفته می شود بیش از 70 درصد کمک های بشردوستانه این کشور را دریافت می کند تا با بازگشت صلح به این شهر با سرعت بیشتری بتوان آن را بازیابی کرد.

ائتلاف سعودی نیز در استان ها کار می کند تزئین (جنوب غربی) و حج (شمال غربی) برای گشودن جبهه های جدیدی علیه نیروهای دولت نجات ملی ، نشان دادن خطر جدی سقوط مرکز استان. مأرب است.

این ائتلاف بعد از ظهر جمعه خواستار کنترل ده روستای استان حجه شد که نیروهای یمنی با انتشار تصاویر خودروهای غارت شده به آنها پاسخ دادند.

نهایت پیام


دکمه بازگشت به بالا