عامل رشد مثبت اقتصادی در پاییز از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: “با توجه به ادامه حداکثر تحریم ها علیه ایران و شیوع تاجگذاری ، که منجر به رکود اقتصادی و رشد منفی شدید در بسیاری از کشورها شده است ، رشد اقتصادی مثبت مهم است. در سه ماهه سوم سال جاری و نتیجه اقتصاد مقاومتی. “این تحریم است.

به گزارش مجله روز ، عبدالناصر همتی در یادداشتی در اینستاگرام نوشت: “بر اساس گزارش اداره حساب های اقتصادی بانک مرکزی ، رشد اقتصادی کشور که از سه ماهه دوم امسال مثبت بوده است نیز در سه ماهه سوم سال “.

وی افزود: در سه ماهه سوم سال رشد 3/9 درصد با نفت و 2/9 درصد بدون روغن رشد داشت. بنابراین ، اقتصاد در فصل دوم و سوم متوالی سال 1399 رشد مثبتی داشت. امروز به جرات می توان گفت که اقتصاد ایران دوره سختی از تحریم ها و در نتیجه رکود اقتصادی را پشت سر می گذارد و وارد دوره رشد اقتصادی می شود.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: با توجه به ادامه حداکثر تحریم ها علیه ایران و رواج تاج که منجر به رکود و رشد منفی شدید در بسیاری از کشورها شده است ، رشد حاصل شده قابل توجه است و نتیجه اقتصاد مقاومتی و اقتصادی است. نماد تولید جهش تحت تحریم “.

وی در پایان اعلام کرد: جزئیات رشد بخشهای مختلف اقتصادی در کشور در اوایل هفته آینده منتشر خواهد شد. این اتفاق خوب نتیجه مقاومت مردم ، مقاومت اقتصاد ایران در برابر شوک هاست و امیدوارم که رشد اقتصادی در فصول آینده نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا