بازداشت وزیر دارایی قطر به اتهام فساد مالی

خبرگزاری رسمی قطر (QNA) روز پنجشنبه با استناد به بیانیه دادستانی کل قطر از دستگیری علی شریف الامادیه ، وزیر دارایی این کشور خبر داد.

دفتر دادستان کل قطر ، علی بن فتیس الماری ، بیانیه ای صادر کرد و گفت: “بازداشت وزیر دارایی پس از شنیدن اسناد و گزارش ها دیکته شد”. در گزارش دادستانی همچنین آمده است که “دادستان دستور تحقیقات گسترده در مورد جرایم مطرح شده در اسناد دریافت شده را صادر کرده است.”

به گزارش دویچه وله ، دادستان قطر وزیر دارایی را به “اختلاس در اموال دولتی و سو abuse استفاده از قدرت و جرایم مربوط به بخش دولتی” متهم کرد. دادستان های قطر جزئیات بیشتری از این ادعا را منتشر نکرده اند.

پس از دستگیری العمادی ، تامیر بن حمد آل ثانی ، امیر قطر ، وزیر دارایی را برکنار کرد و علی بن احمد الکوری ، وزیر تجارت و صنعت را به عنوان وزیر امور دارایی منصوب کرد. قبایل او

العمادی از سال 2013 وزیر دارایی بوده و در هیئت مدیره 300 میلیارد دلار صندوق ملی ثروت قطر فعالیت کرده است. وی همچنین رئیس هیئت مدیره هواپیمایی قطر (هواپیمایی قطر) ، رئیس بانک ملی ، نایب رئیس هیئت مدیره ملی گردشگری و عضو هیئت عالی اقتصادی و سرمایه گذاری است.

دستگیری یک مقام عالی رتبه به اتهام فساد در کشورهای حوزه خلیج فارس نادر است.

قطر 63 امتیاز از 100 امتیاز در فهرست فساد بین المللی شفافیت دارد و از کشورهای همسایه برتر است. در این لیست ، نمره صفر نشان دهنده فساد بالا و نمره 100 نشان دهنده عدم وجود فساد است.

311311

دکمه بازگشت به بالا