احیای واحدهای تولیدی معطل مانده اردبیل/تکمیل 1600 پروژه نیمه تمام اردبیل دراولویت دولت مردمی

مجله روز / اردبیل این نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: “ما واحدهای تولیدی راکد را در استان اردبیل احیا خواهیم کرد تا فرصت اشتغال 70000 جوان بیکار در آن استان را فراهم کنیم”

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در گفتگو با مردم استان اردبیل از طریق شبکه سبلان اظهار داشت: اگرچه توفیق حضور در اردبیل و در بین مردم خونگرم اردبیل فراهم نشده است ‘این استان اما در اولین فرصت به این استان آمد و هزینه پرداخت کرد ادای احترام به خانواده های شهدا و ایثارگران و م believeمنان و ما در اردبیل یک شهید خواهیم داشت.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره نویسندگان این استان از جمله آیت الله مشگینی ، آیت الله مروج ، م mذن و شخصیت های برجسته علم ، فرهنگ و ورزش تأکید کرد: استان اردبیل همیشه پیشگام تحولات علمی ، فرهنگی و هنری در سراسر کشور بوده است. تاریخ و ما اکنون با چهره های شناخته شده ملی به ایران عزیز افتخار می کنیم.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از موقعیت بی نظیر استان اردبیل با دشت حاصلخیز مغان به عنوان مهد تولید و پرورش محصولات مختلف نام برد و گفت: خاک حاصلخیز ، آب و هوای مناسب و همچنین نیروی کار کارآمد و جوان ، بهترین فرصت را فراهم کرده اند که اردبیل به عنوان یک استان پیشگام وارد عرصه صنایع کشاورزی و فرآوری شده و زمینه را برای توسعه همه جانبه فراهم می کند.

رئیسی به وجود 1600 پروژه نیمه تمام در اردبیل اشاره كرد و گفت: “كاملاً مناسب نیست كه همه این پروژه های نیمه تمام تنها بمانند. در دولت بعدی ما سعی خواهیم كرد این پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم. “و بهره برداری از این پروژه ها با منابع ملی و سرمایه گذاری بخش خصوصی به عنوان یک اولویت اصلی.

وی با یادآوری ضرورت مدیریت منابع آبی این استان همراه با ترمیم آبراه های واقعی گفت: استان اردبیل باید از بن بست خارج شود و از این نظر ضمن تقویت جاده ها و محورهای مواصلاتی ، سعی کنید راه آهن اردبیل – میانه را تکمیل کنید و علاوه بر این پروازهای فرودگاه اردبیل رونق بیشتری خواهد گرفت.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استان اردبیل را مرکز گردشگری برای جذب گردشگر داخلی و خارجی ذکر کرد و افزود: در این منطقه نه تنها سرعین بلکه سایر شهرهای استان اردبیل نیز باید نقش ویژه ای در تقویت قابلیت های گردشگری برای تقویت این سودآوری داشته باشند. . به مردم استان کمک کنید تا از درآمد سرشار گردشگری بهره مند شوند.

رئیسی وجود 70 هزار بیکار در این استان را با این همه ظرفیت و ظرفیت غیرمجاز دانست و گفت: ایجاد پیوند بین محورهای توسعه این استان از گردشگری تا صنعت و کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی به طوری که حتی یک فرد بیکار استان را نبیند.

وی ادامه داد: در سفر سال گذشته ما به استان اردبیل ، با بررسی مشکلات کارخانه نساجی سبلان سعی کردیم این واحد تولیدی را دوباره راه اندازی کنیم تا چرخه های تولید این کارخانه شروع به حرکت کند و بسیاری از بیکاران منطقه در این مجموعه “

این کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت: معطل ماندن این ظرفیت ها در اردبیل و ده ها جوان بیکار که بخواهند و درآمد مناسبی می خواهند منطقی نیست و با تشکیل دولت مردمی قطعاً تلاش می کنیم سایر واحدهای صنعتی و تولیدی این استان. “برای بازگشت به چرخه تولید و ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان ، باید پیگیری ها و اقداماتی انجام شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: “برای ما قابل قبول نیست که در چنین استانی ، با تمام ظرفیت های گردشگری ، صنعتی و کشاورزی جوان ، بیکاری به حالت تعلیق درآید یا یک خانواده به دلیل کمبود منابع درآمد بیکار شود و در آستانه سقوط – فروپاشی’.

وی کشاورزی و صنعت را یکی از قابلیت های بزرگ استان اردبیل در تقویت صنایع تبدیلی در این مجموعه دانست و گفت: ارزش تلاش دارد تا کار به صورت عملیاتی و با انگیزه مضاعف و تلاش شبانه روزی ، اقدامات و اقدامات انجام شود. فعالیتها در یک جهت حرکت می کنند. این امر تحول آفرین خواهد بود و ما به هیچ وجه بخشنامه ها ، قوانین و مقرراتی را که مانعی در تولید ایجاد می کنند ، به حالت تعلیق در نمی آوریم.

این کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به جای اقدامات دستوری ، مدیران وارد صحنه عمل می شوند تا با کار شبانه روزی و بهبود معیشت مردم و رونق سفره های آنها ، مشکلات و موانع تولید را ببینیم. “

رئیسی ادامه داد: ما بسیار امیدواریم که در استان اردبیل با ظرفیت تولید زیاد محصولاتی مانند گندم و سیب زمینی و توسعه صنایع و زیرساخت های مادر ، بتوانیم مشکلات و کمبودهای جوانان را متعهد و دلسوز حل کنیم و خانواده های نگران راهی که امید و جرقه امید می بخشد. “آینده بیشتر.

وی در پایان گفت: با اتكا به قدرت و اعتماد الهی مردم ، حل مشكلات و دستیابی به راه حل جامع توسعه امكان پذیر است و مسلم است كه استان اردبیل راهی روشن و امیدوارانه خواهد داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا