فرهنگ و هنر

معرفی برگزیدگان بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی

معرفی برندگان بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاه

با معرفی برندگان بخشهای مختلف بخش منطقه ای بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران ، دو نمایش از دانشگاه دامغان وارد قسمت اصلی این رویداد شدند.

به گزارش مجله روز ، به نقل از دفتر مطبوعاتی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران ، مراسم اختتامیه بخش مناطق این مراسم با حضور دانشجویان ، اساتید هنرهای نمایشی و محمد هادی عسکری مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی برگزار شد. با حمایت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، مدیر آمی حسین حریری ، تالار مولوی و جمعی از مدیران و مسئولان وزارت علوم.
پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ، سخنرانی های محمد هادی عسکری و امیرحسین حریری در مراسم بزرگداشت هوشنگ غوانلو ، پیشکسوت تئاتر برگزار شد. وقت آن فرا رسید که زمان معرفی برندگان از زمینه های مختلف فرا رسید.
در بخش طراحی روشنایی ، علی كوزگار برای طراحی روشنایی اثر “ماكبث” در دانشگاه آزاد بوشهر و محمدحسین كله كاج برای طراحی روشنایی این اثر اهدا شد. “پایین سمت چپ” از دانشگاه دامغان. بعلاوه ، هیئت داوران این بخش هیچ کاری را شایسته اهدای تندیس جشنواره و دیپلم افتخار ندانستند.
در بخش طراحی لباس ، سارا شیرازی نژاد برای طراحی لباس نمایش “لوپوس” دانشگاه آزاد سپیدان به وی اهدا شد. مهسا رهسپار از دانشگاه آزاد بوشهر نیز موفق به دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره برای طراحی لباس نمایش “مکبث” شد. مهسا رهسپار و قاسم تنگسیرنژاد برای طراحی صحنه خود برای نمایش “مکبث” دانشگاه آزاد بوشهر یک جایزه نقدی و یک ستایش از گروه طراحی صحنه دریافت کردند هادی مهرابی و شقایق جمشیدی از دانشگاه دامغان نیز برای طراحی صحنه نمایش “پایین چپ” موفق به دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره در این بخش شدند. عرفان آیتی و محمدجواد سجادی از دانشگاه دامغان برای نمایش “به گفته سگ زرد برادر شغال” دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی دریافت کردند.
دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی جشنواره بهترین کارگردانی به هادی محرابی برای کار “پایین چپ” دانشگاه دامغان و ابوالفضل فرهادی برای اثر “لوپوس” دانشگاه آزاد سپیدان لوح تقدیر اهدا شد. ستایش و جایزه نقدی در این بخش.
فاطمه کاظمی همچنین برای کار “به گفته سگ زرد برادر شغال” در دانشگاه دامغان لوح تقدیر و جایزه نقدی از قسمت نمایش زنان دریافت کرد و هیئت داوران در این بخش تندیس اهدا نکردند.
هیئت داوران گروه بهترین بازیگر ، با تشکر از ابراهیم عباسعلی زاده برای بازی در “بیماری خانوادگی میم” و ابوالفضل صفوی برای بازی در “به گفته سگ زرد برادر شغال” ، امین موحدی پور برای کار “رویای باشکوه خالی” ”از دانشگاه نبی اکرم تبریز و گروه بازیگران لوپوس از دانشگاه آزاد سپیدان با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی از جشنواره تقدیم کردند.
عرفان آیتی همچنین برای کار “به گفته سگ زرد ، برادر شغالها” دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و جایزه نقدی از دانشگاه دامغان دریافت کرد.
هیئت داوران از بین نمایشنامه های اجرا شده توسط دانشگاه دامغان دو اثر “به گفته برادر شغال سگ زرد” و “پایین چپ” را انتخاب و در قسمت اصلی جشنواره ارائه داد.
گفتنی است مراسم اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی توسط جواد مولانیا اجرا شد.
بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران ، به سرپرستی سید مجتبی جدی و با حمایت اداره کل فرهنگ اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در زمینه های صحنه ، منطقه ، تجربیات اجرا ، تحقیق (جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی) ، دراماتورژی (جایزه اکبر رادی) ، ترجمه (جایزه دکتر محمدرضا خاکی) ، اساتید بین المللی ، جشنواره های جشنواره ، تئاتر رادیو ، ماکت صحنه ، عکاسی ، پوستر ، کارگاه ها و کلاس های سخنرانی.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا