از سویه جدید ویروس کرونا چه می‌دانیم؟ / “لامبدا” مسری‌تر از آلفا و گاما

به گفته شفاف ، سوی از آن زمان ، این سویه در این کشور آمریکای جنوبی غالب شده و علت بیش از 80٪ عفونت های جدید است.

این گونه اکنون حداقل در 26 کشور جهان از جمله انگلستان شناخته شده است و سازمان بهداشت جهانی در 14 ژوئن گونه لامبدا را نامگذاری کرد.

آژانس بهداشت عمومی انگلیس می گوید این گونه را به دلیل جهش در شاخکهای پروتئینی موجود در آن آزمایش کرده است که باعث می شود ویروس به سلولهای انسانی متصل شود.

مهمترین نگرانی دانشمندان احتمال افزایش شیوع آن و احتمال افزایش مقاومت ویروس در برابر آنتی بادی های خنثی کننده است ، به این معنی که می تواند سریعتر گسترش یابد و در برابر واکسن ها و درمان های آنتی بادی مقاومت بیشتری داشته باشد.

با این حال ، در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر تشدید بیماری یا کاهش اثر واکسن های استفاده شده وجود ندارد.

آخرین تحقیقات چه می گویند؟

به گزارش ایندیپندنت ، مطالعه جدیدی که هنوز توسط سایر دانشمندان مورد مطالعه قرار نگرفته است و بر اساس نمونه هایی از کادر پزشکی شیلی گفته است که گونه لامبدا نسبت به گونه های آلفا (انگلیسی) و گاما (برزیل) مسری تر است.

این مطالعات همچنین نشان می دهد که گونه های لامبدا بیشتر از گونه های آلفا یا گاما در پاسخ آنتی بادی ناشی از بیمارانی که یکی از واکسن های تاج ساخته شده در چین را دریافت می کنند ، از ایمنی فرار می کنند. با این حال ، پیش نویس این مطالعه ، که در اول ژوئیه منتشر شده است ، هیچ واکسن دیگری را بررسی نکرده است.

طبق آخرین گزارش ها در تاریخ 2 ژوئیه ، هشت مورد از این گونه در انگلیس شناسایی شده است که احتمالاً کمتر از تعداد واقعی است.

سرویس بهداشت عمومی انگلستان در گزارش اولیه خود در تاریخ 25 ژوئن ، جزئیات بیشتری را در مورد شش مورد اول شناسایی شده با استفاده از نمونه گیری ژنتیکی ارائه داد. با این حال ، هیچ یک از این موارد منجر به مرگ 28 روز پس از نتیجه آزمایش مثبت نشد.

دکمه بازگشت به بالا