فرهنگ و هنر

جزئیاتی از افتتاحیه جشنواره فیلم کودک و پیام خزاعی

با اعلام جزئیات مراسم افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ، پیام معاون وزیر و رئیس سازمان فیلم نیز منتشر شد.

به گزارش مجله روز ، متن پیام محمد خزایی ، رئیس سازمان فیلم به شرح زیر است:

“خداوند متعال را شاکرم که سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان در شرایطی فعالیت خود را آغاز می کند که به برکت فرهنگ انقلاب اسلامی ، از یک سو شاهد رشد و تعالی هستیم. فیلمسازان در این زمینه و از طرف دیگر ارتقای مخاطبان خود.

به افتخار یاد و خاطره رزمندگان جوان ایذه ، علی لندی ، که نجیب و شجاع ، همراه با دیگر شهدای این سرزمین ، یک برگ طلای جدید از کرامت انسانی را به نام خود در تاریخ ایثار و فداکاری این شهید سپرده اند. کشور. ، از این رویداد فرهنگی استقبال کرد

از هنرمندانی که در سایه تحریم های ظالمانه نظام سلطه بر جهان ، با خلق آثاری سرشار از عشق و صفا و صدای مظلومیت ، همچنان بذر شادی و امید را در قلب کودکان و نوجوانان ایجاد می کنند ، قدردانی کنید. مردم بزرگ ایران فیلمسازان متعهد ایران اسلامی با وجود همه سختی های زندگی ، در این سالها دین خود را با انتظارات و توقعات کمتری ساخته اند و بر غنای این عرصه بسیار افزوده اند.

در گام دوم انقلاب اسلامی در ایران ، امیدواریم تجربه فیلمسازان جوان و جوان مانند گذشته با افتخارات ارزشمندی در داخل و خارج از کشور همراه بوده و نقش مهمی در معرفی سینمای ایران به سینما داشته باشد. جهان ، نقشه راه خوبی برای آینده این سینما است.

“در پایان ، امیدوارم با تعامل با فیلمسازان ، در آینده ای نه چندان دور ، شاهد شکوفایی سینمای عدالت محور ، انسان دوستانه و متعالی برای کودکان و نوجوانان باشیم.”

****

بر اساس این گزارش ، مدیر مراسم افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان برنامه های این آیین را تشریح کرد. این مراسم به صورت زنده از شبکه اصفهان و روی سکوی “تیوا” و صفحات رسمی جشنواره در آپارات و اینستاگرام پخش می شود.

سعید نصر ، مدیر افتتاحیه این دوره از جشنواره اظهار داشت: مراسم افتتاحیه جشنواره کودک و نوجوان ساعت 18:15 امروز جمعه 7 مهرماه به مدت 130 دقیقه با اجرای محمد سلوکی آغاز می شود. این مراسم همچنین میزبان گروه Mr. خان.

مدیر این مراسم با اشاره به حضور گروه های هنری فعال در حوزه کودک و نوجوان ، افزود: بر اساس شعار جشنواره امسال که “سینمای سرزمین خیال” است ، گروه های کودک و نوجوان بالای 10 دوره کوتاه با ترکیبی از هنرهای نمایشی ، موسیقی و تئاتر ، که یک عروسک را بیدار کرده و نشان می دهد.

وی با بیان اینکه دعوت از نوازندگان کودک و نوجوان به بخشی از مراسم افتتاحیه در دستور کار است ، اظهار داشت: تفاوت این قسمت از برنامه با سالهای گذشته در استفاده از قطعات موسیقی معروف است که توسط ارکستر ‘احسان عباسی به عنوان عملکرد ترکیبی همچنین حفظ ارکستر از نظر یکنواختی و سبک لباس متفاوت است.

وی همچنین به دو بخش آیینی و ارزشی که در مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان تعریف شده اشاره کرد و گفت: “یکی از این بخش ها مربوط به تاج است که با تمرکز بر بین المللی ارائه می شود”. عنصر دیگر این بخش شکل هنری و با تعامل مخاطب داخلی است که با موضوع “پروانه ها از شعله نمی ترسند” انجام می شود. برای بزرگداشت و حفاظت از شهید علی لندی ، قهرمان جوان فداکار ایذه در سال جاری ، مجسمه هایی از چهره و قهرمانی او به شیوه های مختلف در اتاق افتتاحیه نمایش داده می شود.

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان ، تحت حمایت علیرضا تابش ، از 16 تا 21 اکتبر 1400 (از 8 تا 13 اکتبر 2021) با شعار “سینما ، سرزمین خیال” برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا