حوادث

حریق ساختمان اداری-تجاری در محدوده ستارخان

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران از آتش سوزی در ساختمان اداری تجاری در خیابان ستارخان خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگار مجله روز، اظهار کرد: ساعت 15:34 دیروز سه شنبه 23 تیرماه بر اساس سامانه 125 آتش نشانی، یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان اداری – تجاری در خیابان بهبودی، قبل از خیابان ستارخان رخ داد. و سازمان حراست.به شهر تهران اعلام شد بلافاصله سه ایستگاه آتش نشانی به همراه یک دستگاه خودرو با تجهیزات تنفسی و امکانات لازم به محل اعزام شدند.

وی گفت: آتش نشانان در کمتر از 4 دقیقه در محل حاضر شدند و متوجه آتش سوزی در یک ساختمان 6 طبقه با دو طبقه زیرزمین شدند. این ساختمان با کاربری اداری-تجاری در طبقه منفی 2 کارگاه مبلمان 120 متری که دارای آتش سوزی بود قرار داشت و در اطراف آن انبارهای متعددی ساخته شده بود و تعداد زیادی صندلی و انباری در محل نگهداری می شد.هیزم. این قسمت کاملاً آتش گرفته بود و گرما و شعله آتش همه جا را فرا گرفته بود. دود و گرمای زیادی طبقات بالا را فرا گرفته بود و آتش در حال سرایت به طبقات دیگر و انبارهای کنار طبقه منفی 2 بود.

ملکی ادامه داد: با وجود اینکه گرمای هوا بسیار زیاد بود و آتش زیر سقف ها رخ داده بود، اما آتش نشانان در همین شرایط با لباس های حفاظت فردی و تجهیزات شخصی عملیات را آغاز کردند. آتش نشانان با مهار آتش از سرایت آن به طبقات بالا جلوگیری کردند.

وی افزود: حدود 30 نفر در این ساختمان حضور داشتند که تعداد زیادی از آنها قبل از رسیدن آتش نشانان از ساختمان خارج شده بودند. پنج شش نفر نیز با کمک آتش نشانان ساختمان را ترک کردند. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت، البته یکی از آتش نشانان مجروح شده و حال عمومی مساعدی دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش خاموش و از گسترش آن جلوگیری شد. این عملیات در ساعت 18:03 به پایان رسید.

وی در پایان گفت: در گذشته بارها اعلام کرده ایم که وجود چنین مشاغل پرخطری در ساختمان های جمعی با هر کاربری بسیار خطرناک خواهد بود و در این ساختمان ها جایی برای این مکان های کاربری وجود ندارد. کار “. این نوع کاربران باید در اسرع وقت به مکان های کم جمعیت دیگری منتقل شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا