بین الملل

تمسخر بایدن پس از گاف جدید!

تارنمای نشریه آمریکایی نیوزویک گزارش داد: جو بایدن روز جمعه (آخرین روز به وقت محلی) در مراسم اهدای جایزه به برخی از افرادی که در حمله به ساختمان کنگره در تاریخ 6 ژانویه (16 ژانویه) قیام کردند. به اشتباه جولای به جای ژانویه نامیده می شود.

بنابراین، بایدن در سخنانی درباره این حادثه تروریستی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متهم به تحریک آن در مقابل خود شده است، گفت: اگر بتوانم لحظه ای مکث کنم و فقط به شما بگویم که تاثیر آن چه در 6 جولای رخ داد. حادثه حمله به ساختمان کنگره در تاریخ 6 ژوئن 2021 مشابه 17 ژانویه 2019 رخ داد) تا چه اندازه پیامدهای بین المللی داشت و من معتقدم که هر یک از شما می توانید درک کنید.

نیوزویک نوشت که این اشتباه بایدن به طور گسترده مورد تمسخر و تمسخر، به ویژه برخی از چهره های محافظه کار در آمریکا قرار گرفت.

بنابراین گزارش برخی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر با تمسخر این سوال را مطرح کردند که 15 تیر چه اتفاقی افتاده است؟ و تیم یانگ، مفسر و نویسنده سیاسی آمریکایی، نیز به شدت نوشت. بله، ما نباید واقعه 15 تیر را فراموش کنیم.

یک اشتباه شرم آور

این نشریه آمریکایی همچنین نوشت: دن امریش، نویسنده و موسیقی دان دیگر آمریکایی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: بله، کاملا موافقم. تاریخ “6 ژوئیه” را بگویید. یک گاف شرم آور

گاف های قبلی در تاریخ بایدن

در نزدیک به دو سال پس از تحویل جو بایدن به ریاست جمهوری، او بارها مرتکب گاف های گفتاری و اختلالات رفتاری شده است که باعث نگرانی محافل سیاسی و اجتماعی آمریکا شده است.

بایدن: پسرم در عراق کشته شد

یکی از این موارد را باید در یک سخنرانی در ایالت کلرادو آمریکا در 21 اکتبر 1401 ذکر کرد که بایدن گفت پسرش در عراق کشته شده است، اما این در حالی است که بو بایدن، پسر بزرگش که بین سال های 2008 تا 2009 کشته شد. او در عراق خدمت کرد و در سال 2015 بر اثر سرطان مغز در آمریکا درگذشت.

بایدن ملت اوکراین را ملت ایران نامید

یکی دیگر از آن اشتباهات بایدن، این بود که به جای ملت اوکراین، ملت ایران را خطاب می کرد. فروردین 1401، زمانی که می خواست برای اوکراین سخنرانی حماسی داشته باشد، گفت: پوتین می تواند کیف را با تانک محاصره کند، اما توانایی دارد. فتح آن، قلب و روح ملت ایران (منظورم اوکراین) نیست. اظهارات او موج شدیدی از انتقادات را به همراه داشت.

بایدن با افراد خیالی دست می دهد

بایدن علاوه بر اشتباهات گفتاری، اختلال عاطفی نیز دارد و در چند نوبت پس از پایان سخنرانی خود با افراد خیالی دست داد.

نشریه انگلیسی دیلی تلگراف در 3 می 1401 گزارش داد: بایدن دیروز یک سخنرانی 34 دقیقه ای با عنوان “کاهش هزینه های زندگی برای خانواده های آمریکایی” در کالج گرین ریور واقع در شهر “آبرن” ایراد کرد. واشنگتن اعتراض کرد و با یک فرد خیالی دست داد و حضار را شگفت زده کرد.

این در حالی بود که بایدن 79 ساله هفته قبل در جریان سخنرانی 40 دقیقه ای در گرینزبورو کارولینای شمالی با یک فرد خیالی دست داد.

درخواست کنگره برای بررسی وضعیت سلامت روان بایدن

تاکنون، 54 نماینده جمهوری خواه (در مجلس نمایندگان سابق)، به رهبری رونی جکسون، نماینده تگزاس، نامه ای را امضا کرده اند که خواستار آزمایش سلامت روان بایدن در 28 جولای (6 اوت) شده است.

جمهوری خواهان نیز این درخواست را در ژوئن 2021 (ژوئن-ژوئیه 1400) با جمع آوری 13 امضا و در فوریه (فوریه-مارس 1400) با جمع آوری 37 امضا ارائه کردند.

حالا به نظر می رسد با شروع کنگره جدید، گاف ها و بحث سلامت روان بایدن دوباره و جدی مطرح شود.

311311

دکمه بازگشت به بالا