استان ها

تولید بنزین یورو ۵ در اصفهان آغاز می‌شود

وزیر کشور:

وزیر کشور گفت: وزارت نفت بر تولید و تولید سوخت یورو 5 نظارت دارد و به زودی پالایشگاهی برای تولید بنزین یورو 5 در اصفهان راه اندازی می شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه مراسم تحویل 569 دستگاه حمل و نقل عمومی و خدمات رسانی در شهرداری های خراسان رضوی اظهار کرد: هوای پاک موضوع مهمی است و کارهای اساسی مانند موضوع است. سوخت در حال انجام است

وی افزود: تهیه و تولید سوخت یورو 5 توسط وزارت نفت در حال انجام است و به زودی پالایشگاهی در اصفهان برای تولید بنزین یورو 5 راه اندازی می شود.

وحیدی افزود: در حال حاضر بنزین یورو 5 در برخی نقاط کشور مصرف می شود و توسعه سوخت های باکیفیت برای کاهش آلودگی های ناشی از حمل و نقل در دستور کار قرار دارد و منابع ثابت آلودگی هوا تا سوخت شما تعویض و نصب شود. فیلتراسیون

وزیر کشور با اشاره به اینکه هر شهر آلوده کشور باید برنامه خود را برای حل معضل آلودگی هوا داشته باشد، تصریح کرد: مسئولیت کنترل این موضوع بر عهده محیط زیست است و وزارت کشور نیز به این سازمان کمک می کند تا برگردد. به روستاها یک شعار است مهم است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه بازگشت به روستا یک شعار مهم است و باید در روستاها ظرفیت هایی ایجاد کرد تا مهاجرت معکوس رخ دهد.

وحیدی خاطرنشان کرد: به همین دلیل روستا باید قطب تولید بماند و به سمت تولید گرایش پیدا کند، اقتصاد روستا باید بتواند روستاییان مهاجرت کرده به حاشیه شهرها را برای برنامه های خوب جذب و بازگرداند. در این زمینه برنامه ریزی شده است.

وزیر کشور ادامه داد: ایجاد اشتغال و ایجاد جاذبه برای بازگشت روستاییان به روستا هدف اصلی این توسعه است، بخش مهمی از تولید و امنیت غذایی ما به روستاییان بستگی دارد.

وی با بیان اینکه اقدام آغاز شده در استان خراسان رضوی باید در تمام استان های کشور ادامه یابد، افزود: برخی از کارهای مهم مرتبط با روستاها شامل طرح هادی، طرح توسعه روستاها و توانمندسازی روستاییان است. و مناطق روستایی مسکن، آبرسانی به روستاها که در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا