فرهنگ و هنر

جامعه دانشگاهی اروپا و جهان در مقابل تنش‌زایی های مذهبی بایستد

مجله روز/قم قائم مقام دانشگاه آدیان تصریح کرد: از جامعه دانشگاهی و آزادیخواه در سراسر جهان به ویژه اروپا می خواهیم در مقابل این تلاش های تنش زا که باعث شورش و خشم میلیون ها انسان می شود بایستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی تسخیری، معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب امروز 28 دی ماه در گفت و گو با خبرنگاران پس از اهانت مجله شارلی ابدو به مقدسات مسلمانان و مرجعیت. ولایی و مرجعیت دینی گفت: در اینکه به مرجعیت اهانت شده شکی نیست. شیعیان و رهبری آنها به عنوان یک جنبش نژادپرستانه به مقدسات و احساسات میلیون ها نفر آسیب رسانده است.

معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب تصریح کرد: برخلاف سیاست و شعار این هفته نامه (که مدعی چپ وطن پرستی و ضد نژادپرستی است)، توهین به مقام رهبری اقدامی پست و بزدلانه است.

وی افزود: این اقدام اگرچه برخاسته از نشریه ای کم ارزش و کم تیراژ است، اما همانطور که از تاریخچه این مجله برمی آید، از یک برنامه ریزی حساب شده، گاه فتنه آفرینی کرده و جامعه لات بشری را به چالش کشیده است.

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری ادامه داد: جامعه اسلامی هرگز توهین این مجله به شرع اسلام و پیامبر گرامی اسلام در شماره های 1011 و 1178 را فراموش نخواهد کرد، اقدامی که منجر به اعتراض صدها میلیون مسلمان در کل شد. بخش‌هایی از کشورهای اسلامی و جهان و باعث مرگ انسان‌های بی‌گناه شد، در غرب و جهان اسلام اتفاق افتاد.

معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب از رفتار دوگانه غرب در قبال شعار آزادی بیان و اندیشه انتقاد کرد و گفت: اگرچه ظهور این جریان نوعی دفاع از آزادی است. . سخنان روسای جمهور غربی و فروش این مجله 8 میلیون است اما حقیقت چیز دیگری بود و این ضد دین است و نه بیشتر.

وی با بیان اینکه این هفته نامه اخیرا به ابزار صهیونیست ها تبدیل شده و به هیچ دین و آیینی (چه ابراهیمی و چه غیر ابراهیمی) رحم نمی کند، گفت: این مجله هیچ گاه جرأت نمی کند جنایات صهیونیست ها و سران آن را ذکر کند. اگر در موردی اقدام کند.. صورت گرفت، عنصر مذکور اخراج و به دادگاه معرفی شد.

معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب تاکید کرد: سلطه سیاسی غرب طرح جدیدی را در دستور کار خود قرار داده است و آن مبارزه با نماد سلطه ستیزی معاصر است. اسلامی اقتدار و رهبری و گفت: اکنون که توطئه های مختلف اقتصادی و نظامی و کودتاهای نرم و ایجاد ناآرامی با شکست مواجه شده است، سلطه سیاسی غرب هدف خود را به رهبری ضد سلطه گرای جهان معاصر معطوف کرده است. اقدام توهین آمیزی توسط یک مجله طنز انجام شد، اما رسانه ها، سایت ها و نشریات مختلف با فرماندهی مستقیم و غیرمستقیم لابی صهیونیستی به عنوان خبر آن را به طور گسترده در سراسر جهان منتشر کرده است و فکر می کند با این کاریکاتورهای احمقانه تکان می خورد. عظمت، صلابت و اقتدار حامی مظلوم.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: از جامعه دانشگاهی و آزادی خواه در سراسر جهان به ویژه اروپا می خواهیم که در برابر این تلاش های تنش زا که شورش و خشم میلیون ها انسان را برمی انگیزد، صحبت کنند و این کار را نکنند. به برخی مزدوران صهیونیستی یا کسانی که به دنبال تسلط هستند، در قالب یا به بهانه دفاع از آزادی بیان، دست به اقدامات نژادپرستانه و تحمیل هزینه های گزاف بر توشه های فرهنگی، عمرانی و مادی غرب بزنند.

حجت الاسلام والمسلمین تسخیری ادامه داد: امروز غرب به ویژه اروپا پس از توهین به مراجع تقلید در موقعیتی نیست که با جهان اسلام مقابله کند و خود ما می دانیم که توطئه امروز صهیونیست ها با شعارهای دروغین دفاع از آزادی است. بیان، حقوق بشر و حقوق زنان و مبارزه با افراط گرایی پیشرفتی ندارد، تلاش آن جریحه دار کردن وجدان و احساسات مسلمانان است تا جهان را به چالشی جدید بکشاند، زیرا حیات و بقای صهیونیست ها با این امر امکان پذیر است. شعله ور شدن جنگ ها و تنش ها

این فعال بین المللی گفت: امروز دین ستیزی مهم ترین شعار و راهبرد صهیونیست هاست و رسانه های جیره بندی مواد غذایی، کاریکاتورهای مبتذل، فحاشی و بی احترامی به شعارها و شخصیت های مقدس و رهبران محترم مسلمانان را در دستور کار خود قرار داده اند. جایی

وی در پایان گفت: ما معتقدیم جامعه دانشگاهی عرصه بین الملل برای حفظ حیثیت مدنی و فرهنگی صهیونیست ها این تلاش مذبوحانه صهیونیست ها را رد خواهند کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا