فرهنگ و هنر

شهید سلیمانی قهرمان جهاد تبیین/ سردار نفوذ معنوی در رزمندگان جبهه مقاومت داشت

مجله روز/لرستان مدیر مؤسسه تبیین و سواد رسانه ای جهاد لرستان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی قهرمان تبیین جهاد بوده است، گفت: سال هاست که مقام معظم رهبری بر جهاد تبیینی، حکومت اسلامی و تأیید حقایق و خدمات نظام تأکید دارند. رژیم مخصوصاً برای نسل نظام و شهید سلیمانی توضیحی است که جهاد از سالها قبل شروع شده بود و همیشه با نسل جوان در مساجد ارتباط برقرار می کرد.

امیرعلی حیدر امیری 24 دی ماه در جلسه تبیین جهاد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: ویژگی های سردار سلیمانی باید در ابعاد فردی، اجتماعی و هماهنگی محور مقاومت تبیین شود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی هماهنگ کننده محور مقاومت در جبهه های مختلف به ویژه در عرصه نظامی، سیاسی و دیپلماتیک بود، گفت: امروز چند نفر وظیفه هماهنگی و ارتباط جبهه مقاومت را انجام می دهند.

امیری با بیان اینکه امروز جهاد تبیین که دغدغه مقام معظم رهبری است، دسیسه های دشمنان را در جنگ نرم خنثی می کند، اظهار داشت: سردار سلیمانی قهرمان جهاد تبیین بود چرا که مقام معظم رهبری صحبت کرده اند. . در جهاد تبیین، حاکمیت اسلام، بیان حقایق و خدمات نظام به ویژه برای نسل نظامی برجسته است و سردار سلیمانی از سال ها قبل جهاد تبیین را آغاز کرده بود و همواره در مساجد با نسل جوان ارتباط برقرار می کرد.

بخشدار و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه امروز محور وحدت جهان اسلام و امید مستضعفان جهان جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: نسل جوان به ویژه در دهه 80 نمی دانستند. دستاوردهای نظام و می گویند همه دنیا پیشرفت کرده است، اکنون باید پیشرفت کشور را با جهاد نسبت به سایر کشورها در ابعاد مختلف تبیین کرد و به شبهات مطرح شده علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به درستی پاسخ داد.

وی با بیان اینکه بیشتر رسانه های دنیا در دست استکبار جهانی است و شبکه های ماهواره ای که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند، ترازنامه کار ایران را ارائه می دهند، گفت: ایران کشور عقب مانده ای است. جهاد یک توضیح است. برای مردم و این جهاد باید از خانواده شروع شود.

امیری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران منجر به بیداری اسلامی شده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران الگوی مستضعفان و مستضعفان جهان است چرا که در جمهوری اسلامی مستضعفان پرچمدار هستند. البته مستضعفین کسانی هستند که سرمایه دارند اما اجازه ظهور ندارند یا به استکبار جهانی اجازه شکوفایی داده می شود، با وجود اینکه استعدادهای زیادی در جمهوری اسلامی ایران شکوفا شده است، استعدادها و سرمایه های آنها را به وجود نمی آورد. و یکی از آنها سردار سلیمانی است.

این معلم دانشگاه و ناحیه با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در عرصه جهاد تبیینی فعالیت های زیادی انجام داد و با نسل جوان ارتباط داشت، گفت: نسل جوان را فراموش کردیم و حقیقت را به آنها نگفتیم، پس دشمنان. وی گفت: اکنون باید در حوزه رسانه کار کنیم، بیایید روایت درست را برای نسل جوان بگوییم، زیرا جنگ امروز، جنگ روایت است.

وی با بیان اینکه نسل جوان امروزی دهه 80 و 90 از درک و آشنایی بالایی با فضای مجازی برخوردار است، تصریح کرد: در جهاد تبیین باید قدرت اقناع داشته باشیم و اجازه ندهیم دشمنان از جوانان آنها را منحرف کنند. از حقیقت، اگرچه درک جوانان امروز واجب است، البته باید بدانیم که دهه هشتاد قلب پاکی دارد و باید آنها را درک کنیم.

امیری نفوذ قلبی و پیوند معنوی در محور مقاومت را از دیگر ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی دانست و با بیان اینکه این رهبر بزرگ اسلام در دل رزمندگان نفوذ معنوی داشت. وی در جبهه مقاومت تصریح کرد: حاج قاسم کاملاً مطیع ولایت بود، بنابراین رابطه مقام معظم رهبری با ایشان مانند امام و ماموم بود.

مدیر مؤسسه تبیین و سواد رسانه ای جهاد لرستان با اشاره به اینکه در جنگ 33 روزه جهان اسلام برای اولین بار در برابر اسرائیل پیروز شد و از این حیث سردار ستون فقرات مقاومت بود، افزود: در مبارزه با داعش، سردار سلیمانی کمر داعش را شکست و آمریکا چاره ای جز کشتن سلیمانی نداشت چرا که سردار سلیمانی سپر دفاع در برابر همه توطئه های دشمنان در منطقه بود.

وی مدعی شد که ده ها کشور از داعش حمایت کرده اند اما شهید سلیمانی داعش را در هم کوبید و ادامه داد: داعش نیامد که برود، بلکه برای تشکیل کشور نیامد اما نابود شد و زمانی که نتوانست سلیمانی را در میدان نبرد به شهادت برساند. ظالمانه. در حالی که مهمان کشور دیگری بود شهید شد و در خیال خام خود فکر می کرد که هیمنه جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت از بین می رود اما امروز شهید سلیمانی از خود سردار سلیمانی خطرناکتر است. .

امیری با بیان اینکه امروز حاج قاسم الگو و نمادی است که باید از آن پیروی کرد، پس باید ویژگی های او را تبیین کرد و سلیمانی را اهل مکتب سلیمانی کرد، گفت: مکتب سلیمانی یعنی اینکه ما همه سلیمانی زندگی کنیم و این رهبر بزرگ اسلام. در طول جنگ 17 بار مجروح شد و همیشه برای شهادت دعا می کرد.

مدیر مؤسسه سواد و تبیین سواد رسانه ای جهاد لرستان با بیان اینکه کارگزاران حکومت اسلامی با هر لباسی باید سلیمانی وار زندگی کنند و سلیمانی رفتار کنند، تصریح کرد: این کارگزاران باید سلیمانی باشند. افشای حقایق نظام را فراموش نکنید و بدانید که دشمنان فضای مجازی علیه نسل جوان توطئه می کنند پس استفاده کودکان از فضای مجازی باید مدیریت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا