حوادث

هشدار و آماده‌باش هلال احمر برای بارش شدید برف و باران و کاهش دما در ۱۲ استان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از آمادگی امدادگران برای حوادث احتمالی ناشی از بارش شدید برف و باران و کاهش دما در 12 استان کشور خبر داد.

مرتضی مرادی پور در گفت وگو با مجله روز. وی با اشاره به هشدار نارنجی هوا برای بارش شدید برف، باران و وزش باد در روز شنبه در برخی استان های کشور، گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، در تمام یا برخی مناطق استان ها بارش شدید باران و وزش باد شدید مشاهده می شود. از ایلام روز شنبه در کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر و کرمانشاه خواهیم بود. همچنین بارش شدید برف و کاهش شدید دما در این روز در تمام یا برخی مناطق استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، مرکزی، همدان، کردستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه وقوع سرما و بارش سنگین برف عمدتاً در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان ها رخ خواهد داد، گفت: با این حال سازمان امداد هلال احمر به نجاتگران خود در این استان ها و تمامی پایگاه های ثابت و سیار امدادی هشدار داده است. آمادگی لازم برای مقابله با حوادث احتمالی را دارد.

عملیات پیوست سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: شهروندان ملزم به رعایت برخی موارد از جمله پرهیز از تردد غیرضروری به ویژه در مناطق سردسیر و برفی هستند. صعود از ارتفاعات حتی برای کوهنوردان حرفه ای نیز توصیه نمی شود. پرهیز از اسکان در مقابل نهرها و رودخانه ها از دیگر توصیه ها به شهروندان است.

مرادی پور همچنین به رانندگان هشدار داد قبل از شروع سفر از وضعیت جوی جاده ها مطلع شوند. مطمئن شوید که برف پاک کن ها و سیستم گرمایش خودروتان به خوبی کار می کنند و اگر در طول مسیر از روی تپه های پوشیده از برف رانندگی می کنید، حتما زنجیر چرخ ببندید.

بیشتر بخوانید:


در روزهای سرد مراقب بنزین باشید


توصیه و هشدار به عابران و رانندگان در روزهای برفی و بارانی

وی در پایان با اعلام شماره 112 سازمان امداد و نجات هلال احمر از آنها خواست در صورت بروز حادثه در مسیر و خارج از شهر با این شماره تماس گرفته و درخواست کمک کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا