فرهنگ و هنر

آینده کشور وابسته به تعالی آموزش و پرورش است

مجله روز/بوشهر نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: آینده کشور وابسته به تعالی آموزش و پرورش است که در رشد و تعالی کشور نقش کلیدی بر عهده دارد.

سید هاشم حسینی‌بوشهری سه‌شنبه ۲۵ بهمن در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد:  آموزش و پرورش، زمینه‌ساز ساخت آینده‌ای روشن‌تری برای میهن اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد: در قرآن کریم و دین مبین اسلام بر تعلیم و تزکیه تاکیدات فراوانی شده که نیاز است متناسب با آیات قرآنی و روایات، دانش‌آموزانی متعهد و مسئولیت‌پذیر تربیت شوند که بتوانند حتی بر اولیای خود نیز تأثیرگذار باشند.

حسینی‌بوشهری ادامه داد: حضور روحانیون در مدارس فرصت مناسبی برای تبلیغ و ترویج دین و انس دانش‌آموزان با آموزه‌های اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این نشست گفت: پتروشیمی‌ها و شرکت‌های بزرگ نفت و گاز با ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌توانند بیش از پیش در ارتقای جایگاه آموزش و پرورش استان بوشهر و رشد علمی و فرهنگی آینده سازان این مرز و بوم مؤثر باشند.

علی موحدی با بیان اینکه تربیت دانش‌آموز در تراز انقلاب اسلامی، مهمترین برنامه راهبردی استان است، تصریح کرد: اعزام ۱۴ هزار دانش‌آموز به سفر تربیتی راهیان نور، شرکت پنج هزار دانش‌آموز در آئین معنوی اعتکاف از برنامه‌های مهم سال تحصیلی جاری است.

وی از برگزاری ۵۸۲ یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان در سال تحصیلی جاری خبر داد و بیان کرد: نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان برگزار شد و در توسعه فرهنگ اقامه نماز ۱۸ پیش اجلاسیه نماز در شهرستان‌ها و مناطق آموزش و پرورش برگزار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: برگزاری همایش‌های بزرگ فرزندان مکتب حاج قاسم با حضور بیش از ۸۰۰ دانش‌آموز پسر و دختران فاطمی، رهروان زینبی با حضور بیش از هزار دانش‌آموز دختر، بخشی دیگری از اقدامات آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی جاری است.

وی با اشاره به مشارکت روحانیون در برنامه‌های آموزشی و تربیتی مدارس استان عنوان کرد: هم اکنون بیش از ۷۰۰ روحانی در مدارس استان بوشهر مشغول فعالیت‌های تبلیغی، عقیدتی و فرهنگی هستند که این تعداد نسبت به دوره‌های قبل رشد بسیار ارزشمند و قابل توجهی دارد.

موحدی تأکید کرد: تبدیل گفتمان آموزش و پرورش به مطالبه اصلی جامعه و حاکمیت، بهترین راهکار برای جلوگیری از اتفاقات اخیر در آینده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا