جامعه و خانواده

افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان به بیش از ۹۵ درصد 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان به بیش از ۹۵ درصد در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش مجله روز، محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آیین بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های عمرانی آموزش و پرورش شهرستان ملارد گفت: دهه فجر فرصت مناسبی است تا بخشی از افتخاراتی که در جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی با مشارکت همه مردم اتفاق افتاده است، مطرح شود و این موضوع در راستای مسئله جهاد تبیین است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید می‌کنند.

کاظمی خاطرنشان کرد: یکی از آرمان‌های امام خمینی(ره) عدالت اجتماعی بود و مهمترین وجه آن عدالت آموزشی و تربیتی است.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش افزود: پوشش تحصیلی دانش آموزان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از ۴۵ درصد بود، امروز به برکت انقلاب اسلامی پوشش تحصیلی دانش آموزان به بیش از ۹۵ درصد در سال جاری افزایش و پوشش تحصیلی در دوره متوسطه از ۲۶ درصد به حدود ۸۸ درصد افزایش یافته است.

عضو شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان دختر پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها در دوره متوسطه در مجموع یک میلیون نفر بود که هم اکنون این میزان به بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در دوره متوسطه شامل دبیرستان‌های دوره‌های اول و دوم و هنرستان‌ها رسیده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش ‌و پرورش، شایان ذکر است در این آئین، کلنگ زنی احداث مدرسه خیرسازی ۱۲ کلاسه راز در محله حصارطهماسب، خشت گذاری آموزشگاه ۸ کلاسه زنده یاد ولی محمدی و کلنگ زنی احداث مدرسه خیرسازی ۸ کلاسه در شهرصفادشت، خشت گذاری آموزشگاه ۹ کلاسه زنده یاد قلی بیات، افتتاح مجتمع آموزشی و فرهنگی ۱۲ کلاسه دخترانه طینا و بهره برداری از آموزشگاه ۹ کلاسه هوشمند دخترانه در روستای مهردشت، کلنگ زنی احداث مدرسه خیرسازی ۱۲ کلاسه شقایق زرگر و کلنگ زنی احداث مدرسه خیرساز ۸ کلاسه در محله عبادیه شهرستان ملارد انجام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا