نشاط

وزیر ورزش روسیه: چشم‌انداز روشنی در انتظار ورزش ایران و روسیه است

وزیر ورزش روسیه گفت: کشور روسیه بسیار مشتاق به همکاری درخصوص ورزش‌های سنتی ایران است و پیشنهاد ایران را درجهت تاسیس ورزش زورخانه‌ای در روسیه به فدراسیون کشتی ارائه خواهیم داد چون این رشته برای روحیه ورزشکاران تاثیرگذار است.

به گزارش مجله روز، «الگ ماتیستین»، وزیر ورزش روسیه امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان ایران با سیدحمید سجادی دیدار و گفت‌وگو کرد. الگ ماتیستین، وزیر ورزش روسیه در این دیدار با ابراز خوشحالی به خاطر حضورش در ایران اظهارکرد: باعث افتخار است که در تهران حضور دارم و با وزیر ورزش ایران دیدار می‌کنم. با توجه خاص، برای این سفر آماده شدیم.

وی افزود: بابت همه همکاری‌هایی که کشور ایران در زمینه ورزشی با روسیه داشته، سپاسگذاری می‌کنم که در رویدادها و رشته‌های مختلف همیشه کشور ایران همکاری لازم را با روسیه داشته است. چشم‌انداز روشنی در انتظار ورزش ایران و روسیه است. خوشبختانه شاهد این هستیم که همکاری تنگاتنگی بین دو کشور ایران و روسیه وجود دارد و در این بین ورزش به عنوان یک حوزه پراهمیت برای سیاست داخلی و خارجی  برای ما محسوب می‌شود.

وزیر ورزش روسیه با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که بین دو کشور ایران و روسیه در حوزه ورزش به امضا رسید، خاطرنشان کرد: امضای این تفاهم‌نامه رابطه دو کشور را بیشتر از قبل پررنگ خواهد کرد.

وی یادآور شد: در شرایط فعلی که ورزش روسیه تحت تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی قرار دارد با کمک و یاری کشورهای دوست و برادر مثل ایران می‌توانیم اثر این فشارها را خنثی کنیم. ورزش به یک ابزار تبدیل شده که ما از این ابزار دیپلماتیک برای ارتباط هرچه بیشتر با کشور ایران بهره خواهیم گرفت.

الگ ماتیستین اظهار کرد: سال دیگر یک رویداد عظیم به نام «بازی‌های آینده» به میزبانی کشور روسیه برگزار می‌شود که انتظار داریم کشور ایران حضور چشم‌گیری در این مسابقات داشته باشد. این مسابقات ترکیبی از ورزش دیجیتال و ورزش واقعی است.

وی ادامه داد: بدون شک با تیم قوی که در وزارت ورزش ایران وجود دارد، می‌توانیم به همه اهداف در تفاهم‌نامه و برنامه‌هایی که در دست داریم برسیم. صحبت‌های وزیر ورزش ایران حقیقت همکاری های دو کشور را مشخص کرد و قطعا پیشنهاد همکاری ایران را به همه فدراسیون‌های روسیه ارائه خواهیم کرد.

وزیر ورزش روسیه گفت: در کشور ما توجه ویژه‌ای به ورزش پارالمپیک نیز می‌شود و ما آماده هستیم در این حوزه نیز همکاری مشترکی با کشور ایران داشته باشیم. همچنین از همکاری با ایران در حوزه زیرساخت‌ها و توسعه ساخت و سازها استقبال می‌کنیم و از شرکت‌های روسی می‌خواهیم که در این راستا با ایران همکاری داشته باشند.

وی افزود: کشور روسیه بسیار مشتاق به همکاری درخصوص ورزش‌های سنتی ایران است و پیشنهاد ایران را درجهت تاسیس ورزش زورخانه‌ای در روسیه به فدراسیون کشتی ارائه خواهیم داد چون این رشته برای روحیه ورزشکاران تاثیرگذار است. همکاری متقابل درخصوص حوزه آموزش و ورزش دانشگاهی نیز از دیگر برنامه‌های ما در این تفاهم‌نامه است.

وی افزود: رییس‌جمهور روسیه نیز اهمیت زیادی به توسعه ورزش می‌دهد و از هرگونه همکاری با کشورهای دوست و برادر استقبال می‌کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا