بین الملل

اعتراض های همیشگی ساپینتو کنار خط/ شعار هواداران علیه افشاریان

حاشیه بازی استقلال و صنعت نفت

تماشاگران استقلال علیه رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال شعار دادند. 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در چارچوب هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم استقلال و صنعت نفت آبادان از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت

*قبل از آغاز نیمه دوم، حضور یک جیمی جامپ باعث شد تا بازی لحظاتی به تاخیر بیفتد. حضور او با واکنش تماشاگران حاضر در استادیوم هم همراه شد. 

*با شروع نیمه دوم، اعتراضات نسبت به داوری همچنان ادامه داشت. این اعتراضات تا جایی پیش رفت که تماشاگران خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران را هم مورد هجمه قرار دادند و با شعار «حیا کن، رها کن» علیه او شعار دادند. 

*در حالی گفته می‌شد امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای دیدن بازی استقلال و صنعت نفت آبادان به ورزشگاه آزادی می‌آید اما او در ورزشگاه حضور پیدا نکرد. 

*با وجود اینکه صنعت نفت آبادان یک بر صفر از حریف خود عقب بود، هواداران زردپوشان آبادانی دست از تشویق برنداشتند و برای روحیه دادن به تیم محبوب خود، شاگردان عبدالله ویسی را تشویق کردند. 

*با گل مهدی ممی‌زاده در دقیقه ۶۲، سکوت جو ورزشگاه آزادی را فرا گرفت و تنها صدای هواداران صنعت نفت آبادان در ورزشگاه به گوش می‌رسید. در این میان استقلالی‌ها با شعار «استقلال با غیرت» به آبی‌ها روحیه دادند تا در ادامه بازی بتوانند گل خورده را جبران کنند.  

*بعد از گلی که استقلال مقابل صنعت نفت آبادان دریافت کرد، ریکاردو ساپینتو در سکوت معناداری فرو رفته بود و با گوشزدهای خود به بازیکنانش سعی داشت تا نتیجه بازی را تغییر دهد. 

*در دقیقه ۶۸ بازی، استقلال طی یک موقعیت خطرناک می‌توانست نتیجه بازی را تغییر دهد، اما دخالت مدافعان صنعت نفت و همچنین فرزین گروسیان دروازه‌بان این تیم باعث شد تا زردپوشان نتیجه بازی را نگه دارند. در این میان، گروسیان با مصدومیتی جزئی‌ای مواجه شد که واکنش هواداران استقلال را هم به همراه داشت.  

*در یکی از صحنه‌های بازی در دقیقه ۷۱، ساپینتو بار دیگر در کنار خط حاشیه ساز شد. در ابتدای کار فیروزی، سرپرست صنعت نفت آبادان به سمت نیمکت استقلال آمد و حضور باعث درگیری شد. در ادامه ساپینتو درگیری لفظی کوتاهی با داوران داشت  و در نهایت هم داور فیروزی و ساپینتو را با کارت زرد را جریمه کرد.  

*در دقیقه ۸۱ ریکاردو ساپینتو به امید خالدی بازیکن صنعت نفت معترض بود که پرتاب اوت را با تعلل انجام می‌دهد.

*در دقیقه ۸۶ مسابقه، گروسیان طی یک دفعی که خارج از محوطه جریمه بود، استقلال را صاحب موقعیت کرد. این در حالی بود که صنعت نفتی‌ها اعتقادی به این مساله نداشتند و تصمیم داور را اشتباه قلمداد کردند.

دکمه بازگشت به بالا