هیجان در خون ساپینتو است/ استقلال لیاقت قهرمانی را داشت

در گفت و گو با آنا

پیشکسوت تیم استقلال گفت: ساپینتو می‌توانست مثل استراماچونی استقلال را رها کند اما به جای شکایت پای تیم ایستاد.

محمد نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره برتری دور از انتظار ۷ بر یک استقلال مقابل تراکتور در هفته انتهایی بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران اظهار داشت: بازی فوق‌العاده‌ای از استقلال دیدیم. آن هم برابر تیم قدرتمند تراکتور که در نیم فصل دوم تیمی بسیار عالی بود. تا پیش از آنکه استقلال گل اول را به ثمر برساند، تراکتور بازی پایاپایی را انجام داد اما استقلال آن قدر قدرتمندانه ظاهر شد که حریفی آماده را به زانو درآورد. استقلال بدون عرق هواداری مستحق قهرمانی در این دوره لیگ برتر بود و اگر در برخی هفته‌ها امتیازات مهمی را از دست نمی‌دادند جشن قهرمانی به جای آنکه در قائمشهر برگزار شود در ورزشگاه آزادی به پا می‌شد.

**ناداوری‌هایی علیه استقلال صورت گرفت

وی ادامه داد: تراکتور در این فصل نمایش جالبی داشت و در نیم فصل دوم با سرمربیگری پاکو خمز نتایج بسیار خوبی را به دست آورده بود. بدبین‌ترین هوادار تراکتور و خوش‌بین‌ترین هوادار استقلال هم در خواب نمی‌دید بازی دو تیم با اختلاف ۶ گل به پایان برسد. استقلال لیاقت قهرمانی را داشت اما اخلال در کار این تیم ایجاد شد و برخی داوری‌ها هم در این موضوع تأثیرگذار بود. تیمی که برابر تراکتور ۷ گل زد و ۶ گل وارد دروازه هوادار کرد، کیفیت بالایی داشت اما خلل‌هایی در کار این تیم به وجود آمد که نتوانست قهرمان شود. ناداوری‌هایی صورت گرفت که تمرکز را از استقلال گرفت و این تیم از کورس قهرمانی جا ماند. بدون شک اشتباهات داوری سهوی بوده ولی تأثیر خود را روی نتایج تیم گذاشت. ساپینتو گفته بود به دنبال پول نیست و بازیکنان را متحد کرد تا برای قهرمانی بجنگند. خیلی عوامل نگذاشتند تا استقلال قهرمان شود و ساپینتو هم آخر بازی گفت اجازه ندادند تیمش قهرمان شود. 

**نباید به ساپینتو خرده گرفت

پیشکسوت تیم استقلال در واکنش به اینکه ریکاردو ساپینتو بازی‌های زیادی را به خاطر محرومیت از روی سکوها نگاه کرد و در بازی با تیم‌های مدعی هم بازنده شد، در چنین شرایطی باید قرارداد وی تمدید شود، عنوان کرد: ساپینتو پتانسیل زیادی دارد و باید بیشتر به او زمان داد تا با فرهنگ فوتبال ایران آشنا شود. از او نباید خرده گرفت چون سالیان زیادی را به این شکل مربیگری کرده اما با تمدید قرارداد او در فصل بعد، می‌تواند رفتار خود را مدیریت کند تا تیمش برنده باشد. مطمئن هستم او فصل بعد رفتار بهتری کنار زمین خواهد داشت. باید به مردانگی او نمره ۲۰ داد و از برخی مربیان ایرانی که برای آنها احترام قائلم، بهتر است چون مشکلات مالی باشگاه را درک می‌کند. ساپینتو می‌توانست به خاطر پول مثل استراماچونی تیم را رها کند اما به جای شکایت پای تیم ایستاد. صددرصد تیمش را قهرمان جام حذفی می‌کند و فصل بعد هم با یارگیری که خواهد کرد تیمش را به سمت قهرمانی هدایت می‌کند.

**حق مسلم ساپینتو حفظ بازیکنان مدنظرش است

وی با تأکید بر اینکه باید قرارداد بازیکنان کلیدی تمدید و نسبت به تقویت نقاط ضعف اقدام شود، تصریح کرد: اولویت پس از حفظ ساپینتو، تمدید قرارداد مهره‌هایی چون قائدی، محبی، سیلوا و مهدی‌پور است. بازیکنانی که نقش ویژه‌ای در نتایج خوب استقلال داشتند. ساپینتو از باشگاه خواسته اول قرارداد بازیکنان مدنظرش تمدید شود بعد قرارداد خود را تمدید می‌کند. حق مسلم ساپینتو حفظ بازیکنان مدنظرش است و او باید شاگردانش را داشته باشد. هیجان در خون ساپینتو است و قطعاً اتفاقاتی که در این فصل رخ داد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا با شناخت بهتری کار کند و رفتار خود را مناسب با فرهنگ مردم کشورمان و فوتبال ایران تنظیم کند. او متوجه شده که روی نقطه ضعفش انگشت می‌گذارند و قطعاً برخورد بهتری خواهد داشت تا تیمش با آرامش بیشتری به فکر قهرمانی باشد.

دکمه بازگشت به بالا