پرهیز از تکرار تجربه‌های ناموفق در اعطای تسهیلات اشتغالزایی

مجله روز/خوزستان استاندار خوزستان بر پرهیز از تکرار تجربه های ناموفق در زمینه اعطای تسهیلات اشتغالزایی تاکید کرد.

نشست شورای اشتغال استان روز پنج شنبه به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان و با حضور اعضای این شورا در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش مجله روز به نقل از استانداری خوزستان، استاندار خوزستان در این نشست با تاکید بر پرهیز از تکرار تجربه های ناموفق در زمینه اعطای تسهیلات اشتغالزایی گفت: ما اشتغال صرف در برابر تسهیلات را قبول نداریم. بلکه شغلی که واقعی و اثرگذار باشد را در محاسبه آمار اشتغال ایجاد شده و اعطای تسهیلات شامل می کنیم .

وی افزود: اکثر کسانی که در قالب طرح های زودبازده برای خود کار تعریف کردند چون سامانه های اطلاعاتی دستگاه ها کارکرد درستی نداشت هم اکنون بیکار هستند.

حسینی محراب ادامه داد: در نتیجه قرار نیست این تجربه شکست خورده را تکرار کنیم. ایجاد اشتغال باید بر محور تولید، خدمات و کشاورزی باشد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: برای ساماندهی امور اشتغال باید به صورت قرارگاهی، جهادی و در میدان حضور فعال داشت و از شاخص های ارزیابی مدیریت ها نیز همین حضور میدانی خواهد بود.

حسینی محراب اظهار کرد: گره گشایی بسیاری از مشکلات از جمله مسایل مربوط به مجوزهای کسب و کار از طریق حضور میدانی مدیران انجام می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا