گام نخست و مهم توییتر برای تبدیل‌ شدن به سوپراپلیکیشن X

در فاصله‌ی چند هفته تا آغازبه‌کار مدیرعامل جدید توییتر، ایلان ماسک با تمام قوا در تلاش است این شبکه‌ی اجتماعی را در مسیری که می‌خواهد، قرار دهد. منابع آگاه می‌گویند توییترِ ایلان ماسک اولین تصاحب شرکتی را انجام داده و اکنون مالک یک استارتاپ به نام Laskie است.

بر اساس گزارش اکسیوس، استارتاپ Laskie در حوزه‌ی جذب نیرو تخصص دارد و تاریخ بنیان‌گذاری‌اش به دو سال پیش برمی‌گردد. مشخص نیست که مالکیت استارتاپی این‌چنینی چگونه می‌تواند به توییتر منفعت برساند. ممکن است توییتر به‌دنبال تسهیل ارتباط بین کارفرمایان و افرادی باشد که به دنبال کار می‌گردند.

در حال حاضر لینکدین بهترین و بزرگ‌ترین پلتفرم کاریابی دنیا محسوب می‌شود، بااین‌حال ساختار توییتر می‌تواند این شبکه‌ی اجتماعی را به گزینه‌ای مناسب برای ارائه‌ی سرویس کاریابی تبدیل کند.

ایلان ماسک توییتر را به زیرمجموعه‌ی شرکت جدیدی به نام X Corp تبدیل کرده است و قصد دارد سوپراپلیکیشنی به نام X بسازد. این سوپراپلیکیشن عملکردی مشابه وی‌چت چین خواهد داشت و سرویس‌های مختلف را یک‌جا ارائه خواهد داد. ظاهراً تصاحب Laskie اولین اقدام مهم توییتر برای تبدیل‌شدن به سوپراپلیکیشن است.

۵۸۵۸

دکمه بازگشت به بالا