سفر هوایی عتبات در محرم هنوز برقرار نشده/ ظرفیت دهه اول محرم تکمیل شد

در حالی که یک هفته تا آغاز ماه محرم باقی مانده است، هنوز وضعیت سفرهای هوایی عتبات در محرم به ویژه دهه اول این ماه مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ثبت‌نام سفر عتبات در ماه محرم آغاز شده است و در دومین روز آغاز نام‌نویسی از متقاضیان سفر کربلا، ظرفیت کاروان‌ها برای دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا تکمیل شد.

البته همه سفرها تاکنون زمینی بوده است و هنوز سازمان حج و زیارت برای برقراری سفرهای هوایی عتبات در دهه اول محرم و حتی مردادماه برنامه‌ریزی نکرده است و بسیاری از مشتاقان سفر عتبات به صورت هوایی در انتظار این کاروان‌ها هستند.

اصلی‌ترین مشکل تامین نشدن پرواز برای سفر عتبات است. هم اکنون هزینه پرواز عتبات برای یک طرف بیش از 4 میلیون تومان است و متولیان اعزام زائران نگران بالا رفتن هزینه این سفرها هستند.

بسیاری از دفاتر زیارتی مذاکراتی با شرکت هواپیمایی کرده‌اند که هنوز به نتیجه نرسیده است و در صورت نهایی شدن چارتری پرواز توسط سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام از متقاضیان آغاز می‌شود. البته با توجه به محدودیت‌ها به نظر می‌رسد در صورت برقراری این سفرها، تعداد محدودی امکان ثبت‌نام داشته باشند.

ایستگاه‌های پروازی هم محدوده شده، مشخص نیست سفر عتبات از کدام استان‌ها به صورت هوایی انجام خواهد شد. هم‌اکنون اصلی‌ترین سفرهای عتبات به صورت هوایی البته برای سفرهای انفرادی از تهران و مشهد انجام می‌شود.

هزینه سفر عتبات در دور جدید اعزام‌ها به صورت زمینی از 6 میلیون تا حدود هشت میلیون تومان اعلام شده است.

دکمه بازگشت به بالا