بهترین راه احیای بافت‌های فرسوده، مشارکت عموم مردم با حضور تعاونی‌هاست

بهترین راه احیای بافت‌های فرسوده، مشارکت عموم مردم با حضور تعاونی‌هاست

رئیس اتاق تعاون ایران از راه‌اندازی مرکز فروش و نمایشگاه محصولات صنعت ساختمان در روسیه خبر داد و گفت: بهترین قالب برای احیای بافت‌های فرسوده، مشارکت عموم مردم با حضور تعاونی‌هاست.

به گزارش مجله روز، بهمن عبداللهی در حاشیه بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان اظهار کرد: این نمایشگاه توسط اتاق تعاون ایران برگزار می‌شود و به دو جهت وسعت و بزرگی رکورد تازه‌ای را امسال به جا گذاشته است. بیش از ۸۵۰ شرکت در این دوره از نمایشگاه حضور دارند که ۱۰۰ شرکت خارجی هستند.
وی با ابراز امیدواری از این‌که نمایشگاه بازار خوبی برای محصولات کشور فراهم کند، ادامه داد: انصافا محصولات عرضه شده به جهت کیفیت قابل رقابت با برخی از کشورهای اروپایی است و حتی در برخی موارد بهتر از آنهاست. امیدواریم بتوانیم در این زمینه اقدامات خوبی در حوزه صادرات داشته باشیم.
عبداللهی با بیان این‌که این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه ساختمانی در حوزه صنعت در قرن و بزرگترین نمایشگاه در آسیاست، خاطرنشان کرد: صنعت ساختمان در کشور به بالندگی رسیده و می‌تواند پیشروی صنایع دیگر در حوزه صادرات باشد.
به گفته رئیس اتاق تعاون ایران، یکی از مزیت‌های کشور در صدور خدمات فنی و مهندسی است و ایران به کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین صادرات خوبی در این زمینه داشته است.
وی در عین حال به نقش تعاونی‌های مسکن در احیای بافت‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: در قالب طرح ٢٠٢٠ که نمایانگر ۲۰۲۰ محله یا منطقه فرسوده در کشور است، اتاق تعاون مسئولیت تشکیل تعاونی‌ها را بر عهده دارد. ما معتقدیم بهترین قالب برای احیای بافت‌های فرسوده با حضور تعاونی‌ها در قالب مشارکت عمومی مردم است که بازخورد خوبی به همراه خواهد داشت.
عبداللهی با اشاره به تشکیل ٩۵ تعاونی مسکن در احیای بافت فرسوده، گفت: برای تعاونی‌های جدید با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرایط و سیاست‌هایی در نظر گرفته شده است. تعاونی‌ها بعد از تشکیل می‌توانند در محله‌های خود کار را شروع کنند تا اقدامات خوبی را در بازسازی و احیای بافت‌های ناکارآمد شهری شاهد باشیم.
وی با بیان این‌که با توجه به حجم موردنیاز کشور در جهت ساخت مسکن، چاره‌ای جز این نداریم که از مسیر صنعتی‌سازی پیش رویم، اظهار کرد: شرکت‌هایی در این نمایشگاه حضور دارند که روش‌های جدیدی را در حوزه ساخت به نمایش گذاشته‌اند؛ البته ما نیز گروه‌هایی را به دیگر کشورها اعزام کرده‌ایم که وضعیت را ارزیابی می‌کنند تا بتوانیم از روش‌های نوین ساخت مسکن در دنیا استفاده کنیم.
رئیس اتاق تعاون ایران در پایان ضمن اشاره به طرح نهضت ملی مسکن، گفت: با توجه به نیازی که در کشور وجود دارد و آن ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است، با روش‌های سنتی بسیار سخت می‌توان به این رقم دست یافت، بنابراین چاره‌ای جز دستیابی به روش‌های نوین و پیشرفته نداریم و امیدواریم با تلاشی که صورت می‌گیرد ظرف سه سال آینده از این ظرفیت استفاده کنیم و بتوانیم از تکنولوژی و روش‌های نوین دنیا در حوزه ساخت مسکن به روش صنعتی بهره‌مند شویم.
به گزارش مجله روز، بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان به همت اتاق تعاون ایران و با حضور بیش از ۸۵۰ شرکت داخلی و خارجی تا ١۵ مرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برپاست.

 انتهای پیام/ ت 5

دکمه بازگشت به بالا