تاسف حماس از دیدار اردوغان با نتانیاهو در نیویورک

سخنگوی جنبش حماس نسبت به دیدار رئیس‌جمهوری ترکیه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در زمانی که ارتش اشغالگر جنایات خود را در فلسطین ادامه می‌دهد ابراز تاسف کرد.

به گزارش مجله روز، به نقل از سایت العهد، حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس گفت: دیدار رئیس یک کشور اسلامی با نخست‌وزیر دولت اشغالگر در زمانی که ارتش آن جنایات خود را در غزه، جنین، اریحا و الاقصی ادامه می‌دهد مایه تاسف است.

وی گفت: ما تاکید می‌کنیم که عادی‌سازی موجب تداوم تجاوز علیه مردم ما می‌شود.

بنا براین گزارش، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز  چهارشنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

رئیس‌جمهوری ترکیه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای نخستین بار در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک باهم دیدار کردند و نتانیاهو تلاش‌ها برای سازش با عربستان را مورد بحث قرار داد.

نهاد ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار موضوعات سیاسی، اقتصادی و منطقه‌ای و نیز مناقشه میان رژیم صهیونیستی و فلسطین را بررسی کردند.

در این بیانیه آمده است که اردوغان به نتانیاهو گفت، دو طرف می‌توانند در زمینه‌های انرژی، فناوری، نوآوری، هوش مصنوعی و امنیت سایبری باهم همکاری کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا