استان ها

تردد گردشگران از مرز شلمچه با خودرو شخصی و مجوز

مجله روز/خوزستان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: ورود و خروج و تردد گردشگران از مرز شلمچه به همراه خودرو شخصی با صدور مجوز عبور گمرکی آغاز شده است.

محمدحسین ارسطوزاده در آیین نکوداشت روز جهانی جهانگردی و گردشگری که امروز ۵ آنلاین ۱۴۰۲ در هتل پارس اهواز برگزار شد، اظهارکرد: هم‌اکنون گردشگران ایرانی و خارجی می‌توانند با خودروهای شخصی خود از مرزهای سراسر کشور تردد داشته باشند.

به گزارش مجله روز، ارسطوزاده افزود: پشتیبانی و تخفیف ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاران تاسیسات گردشگری استان خوزستان به ویژه در شهرستان اهواز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که این مصوبه در شورای شهرستان اهواز تصویب شد، اضافه کرد: بر اساس این مصوبه ۹۰ درصد تخفیف برای احداث هتل‌ها و همچنین بخشودگی عوارض هتل‌ها در نظر گرفته شده است و پیگیر هستیم که قطعیت خبر را به صورت رسمی و از طریق مکاتبات رسمی دریافت کنیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان با بیان این‌که روز جهانی جهانگردی و گردشگری با شعار «گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز» برگزار شده است، گفت: گردشگری به شکل ذاتی یک سرمایه‌گذاری و صنعت گردشگری سبز است که اصالتا همساز با اقلیم و محیط‌زیست است.

 ارسطوزاده با اشاره به این‌که در حوزه گردشگری روستایی، گردشگری کشاورزی و گردشگری طبیعت در استان خوزستان برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای صورت گرفته است، بیان کرد: در برنامه‌ریزی‌های کلان خوزستان به ویژه در حوزه گردشگری روستایی برنامه‌های آموزشی و ترویجی متعددی برای دهیاران و فعالان حوزه گردشگری به صورت کارگاه آموزشی در سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا