استان ها

ارائه خدمات پزشکی به زوج‌های نابارور تحت پوشش بیمه سلامت

مجله روز/گیلان رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بندر انزلی گفت: با هدف اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، زوج‌های نابارور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

جمشید حسنی‌پور در گفت‌وگو با مجله روز با بیان اینکه با هدف اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، زوج‌های نابارور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار می‌گیرند، اظهار کرد: ابن طرح قبلا برای بانوان تا ۴۵ سال بود که در شیوه نامه جدید برای بانوان تا ۴۹ سال تمام و ارائه خدمات بیمه ای برای آقایان بدون محدودیت سنی شامل می شود.

حسنی‌پور تصریح کرد: زوجین با مراجعه به پزشک و تشخیص ناباروری جهت دریافت خدمات توسط پزشک معالج نشاندار می‌شوند و یا با مراجعه به کارشناس اداره کل بیمه سلامت استان مراحل نشان‌دار شدن جهت طی مراحل تشخیصی، درمانی و دریافت حمایت های بیمه ای صورت می گیرد.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بندرانزلی تاکید کرد: خدمات درمانی و تشخیصی شامل موارد مختلفی از جمله آزمایشات مرتبط، سونوگرافی، رادیولوژی، دارو جهت تشخیص و درمان ناباروری است که اگر زوجه با این اقدامات اولیه باردار نشد آماده دریافت خدمات فوق تخصصی مانند لقاح مصنوعی (IVF)، تلقیح داخل رحمی(IUI)، میکرو انجکشن(ICSI)، انتقال جنین فریز( FET) می شود.

حسنی‌پور تصریح کرد: هزینه‌های درمانی ناباروری در خدمات شخص ثالث از جمله رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی طبق ضوابط قابل پرداخت است.

وی با بیان اینکه پزشک بیمار را جهت دریافت این خدمات به مراکز درمانی ناباروری ارجاع می‌دهد، افزود: خدمات در مراکز دولتی با ۹۰ درصد تحت پوشش بیمه و خدمات در مراکز خصوصی و عمومی غیر دولتی با ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیردولتی تحت پوشش سازمان قرار می‌گیرد.

حسنی‌پور تاکید کرد: اگر زوجی خدمات درمانی خود را از مراکز غیر طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت دریافت کنند با ارائه مستندات و مدارک درمانی به اداره کل بیمه سلامت استان می‌توانند هزینه خدمات خسارت درمان را دریافت کنند.

  رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بندرانزلی گفت: خط ۱۶۶۶؛ سامانه پاسخگویی تلفنی مرکز ارتباطات مردمی سازمان بیمه سلامت ایران است و شهروندان می توانند سوالات تکمیلی خود را از طریق تماس با آن دریافت کنند.

 حسنی‌پور در پایان تصریح کرد: خدمات پزشکی در جهت رفع مشکلات ناباروری در بیمارستان‌ های الزهرا (س)، پارس و کلینیک جراحی محدود آنلاین رشت به صورت بیمه ای برای بیمه شدگان تحت پوشش ارایه می شود.

دکمه بازگشت به بالا