نشاط

تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر؛ تکلیف قهرمان به نیمه مربیان کشیده شد

آفتاب‌‌نیوز :

دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی قطر از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه در ورزشگاه امان با قضاوت احمد یعقوب اردنی برگزار شد که در نهایت نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

قبل از این دیدار نیز تیم‌های ملی عراق و اردن برای کسب رتبه سوم مقابل یکدیگر قرار گرفتند که این دیدار پس از تساوی ۲ بر ۲ در وقت‌های قانونی در ضربات پنالتی با نتیجه ۵ بر ۳ به سود عراق پایان رسید تا این تیم رتبه سومی را به دست بیاورد. ایمن حسین و علی الحمادی برای عراق و یازن النعیمات(۲ گل) برای اردن در این مسابقه گلزنی کردند.

شاگردان امیر قلعه‌نویی موفق شدند تیم ملی اردن میزبان این تورنمنت را به نتیجه ۳ بر یک مغلوب کنند و به فینال صعود کنند. در مقابل شاگردان کارلوس‌کی‌روش نیز در ضربات پنالتی عراق را از پیش رو برداشتند تا در این دیدار مقابل شاگردان سابق خود قرار گیرد.

امیر قلعه‌نویی، مهدی نبی و کادرفنی تیم ملی قبل از شروع بازی به سمت کارلوس کی‌روش رفتند و از زحمات وی برای تیم ملی کشورمان تقدیر کردندو همچنین تمام بازیکنان ایران نیز به سمت سرمربی سابق تیم ملی رفته و ضمن اهدای دسته گل و خوش و بش با او، با کادرفنی و ملی‌پوشان قطری نیز خوش و بش کردند. این دیدار برای احترام به شهدای غزه با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر؛ تکلیف قهرمان به نیمه مربیان کشیده شد

دقایق حساس:

دقیقه ۵: تیم ملی فوتبال ایران بازی را بهتر آغاز کرد و اولین موقعیت خطرناک را بر روی دروازه قطر ایجاد کرد. پاس در عمق مهدی طارمی به محمد محبی رسید که این بازیکن به شکل بسیار مشکوکی توسط بسام الراوی سرنگون شد اما داور اردنی اعتقادی به خطا پنالتی نداشت.

دقیقه ۱۶: دفع ناقص بسام الراوی به مهدی طارمی رسید و ضربه فنی این بازیکن به شکل خطرناکی بعد از سایش به پایه تیرک دروازه مشعل برشم به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: ارسال کرنر سامان قدوس روی تیر دوم به شجاع خلیل زاده رسید و ضربه سر این بازیکن به محبی رسید که این بازیکن قدر فرصت به دست آمده را ندانست و ضربه سرش به بیرون رفت.

دقیقه ۲۸: ارسال محمد وعد از سمت راست محوطه جریمه ایران پس از برخورد به پای علیرضا جهانبخش در دستان بیرانوند آرام گرفت.

دقیقه ۴۳: پاسکاری و کار تیمی ایران به ضربه پشت محوطه علیرضا جهانبخش با پای چپ همراه شد که ضربه کاپیتان تیم ملی ایران با ختلاف کمی از کنار دروازه قطر به بیرون رفت.

تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر؛ تکلیف قهرمان به نیمه مربیان کشیده شد

تیم داوری: احمد یعقوب، عمرو عجاج و قیس خمیس

ترکیب تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، محمد محبی، سامان قدوس، مهدی طارمی و سردار آزمون

سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب تیم ملی قطر:

مشعل برشم، احمد سهیل، طارق سلمان، عبدالعزیز حاتم، یوسف عبدالرزاق، محمد وعد، اکرم عفیف، همام الأمین، بسام الراوی، احمد فتحی و المعز علی

سرمربی: کارلوس کی روش

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا