جامعه و خانواده

تعمیم رویکرد نگاه نظارتی ۳۶۰ درجه به امور پایتخت/نباید از کنار مشکلات شهر براحتی عبور کنیم

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با تأکید بر اینکه تعمیم رویکرد نگاه ۳۶۰ درجه به شهر از واحدهای ستادی تا مناطق و نواحی شهر تهران از اولویت‌های شهرداری است، گفت: نباید از کنار مشکلات شهر براحتی عبور کنیم.

به گزارش مجله روز، عباس شعبانی ضمن بازدید میدانی از پروژه های خیالستان زندگی، بوستان مرمر، ساختمان اداری انتظامی مدائن، موزه شهیدان صابری و باغ موزه مینیاتور گفت: جلسات نظارت میدانی فقط مختص واحدهای ستادی در شهرداری نیست و این جلسات باید تا نواحی که به عنوان لبه خدمتی در شهر تهران هستند، تعمیم یابد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهر تهران با اشاره به رویکرد نگاه نظارتی ۳۶۰ درجه به امور شهر، افزود: نظارت های میدانی ۳۶۰ درجه در خود مناطق و نواحی به خوبی قابل اجرا است و در ارتقاء طرح تحول نگهداشتی شهر به خوبی یاری‌رسان است.

شعبانی ادامه داد: یکی از اصلی ترین اهداف جلسات نظارت میدانی و ستادی اشاعه این رویکرد نظارتی در بین نواحی و مناطق شهر است تا قبل از نظارت واحدهای ستادی خودشان مشکلات را احصاء و برطرف کنند.

معاون شهردار تهران اضافه کرد: نباید از کنار مشکلات شهر براحتی عبور کنیم و با پیگیری های مستمر و روزانه خیلی از مشکلات قابل حل هستند و  شهر باید به صورت مستمر پایش و نگهداری شود. همه همکاران ما در مناطق باید متولی نظارت های مستمر و میدانی در شهر بصورت مداوم باشند.

فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد نزدیک به ۲۱ ماه حضور خود در منطقه ۸ با در نظرگرفتن تدابیر و رویکردهای شهردار تهران در این منطقه که جمعیتی نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر را دارا است، از ارائه خدمت های نوین بویژه به اقلیت های خاص مذهبی و اقشار با معلولیت های خاص در این منطقه خبر داد.

شهردار منطقه ۸ در ادامه بحث نصب زباله گیر در مسیل باختر را باتوجه به شروع فصل بارش نزولات آسمانی و احداث مسیری با المان های فرهنگی متناسب در باغ راه فدک و همچنین نصب المان های فرهنگی و مذهبی که برگرفته از نقاره خانه امام رضا (ع) است را از مهم ترین برنامه های آتی این منطقه باتوجه به مطالبات شهروندان در این گوشه از شهر خواند.

تنهایی گفت: روند تکمیل پروژه های مستمر و غیر مستمر با وجود برخی چالش ها تا روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ در این منطقه ادامه دار خواهد بود و پیگیری رفع نواقص و پیشبرد موضوعات عمرانی در این منطقه با شتابی مضاعف ادامه دارد.

در ادامه محمد رضا پوریا فر شهردار منطقه۲۱هم با همراهی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با حضور در این جلسه گزارشاتی را از رفع نواقص و پیگیری ویژه معضلات شهری مطرح شده در نظارت ستادی منطقه ۲۱ در هفته گذشته ارائه کرد و افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی موارد معضل این منطقه برطرف و ۲ مورد از این معضلات تا پایان ماه های آتی با پیگیری های صورت گرفته رفع خواهد شد.

پوریافر در ادامه از بهسازی ۹۰ درصدی مخازن زباله در محدوده منطقه ۲۱ خبر داد و ساماندهی دست فروشان بلوار ایران خودرو را با مشارکت بخش خصوصی جهت ارائه غرفه و زمین به این دست فروشان از دیگر امور مثبت برگرفته از جلسه نظارت میدانی و ستادی در منطه ۲۱ دانست. 

در ادامه این جلسه مهدی شریفیان مدیرکل برنامه ریزی و سرمایه انسانی و سید محمد فیاض مدیر کل هماهنگی، نظارت و کنترل معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران  و محمد امیرآبادی مدیرکل دفتر پایش کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد گزارشاتی را درخصوص وضعیت پروژه های منطقه ۸ در حوزه های مختلف ارائه و با توجه به بررسی سرانه های فضاهای فرهنگی و خدماتی موجود در این منطقه احداث مسجد، کتابخانه و پارکینگ، زمین چمن مصنوعی و میادین میوه و تره بار را از اولویت های پروژه های احداثی در این منطقه خواندند و پیگیری پرونده های مربوط به اجرای آراء کمیسیون ماده صد در این منطقه را خواستار شدند.

بر اساس گزارش سایت شهر، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در خاتمه این جلسه نظارت میدانی و ستادی با حضور در منزل مادر شهیدان والامقام غلامرضا و علیرضا دره‌باغی و برگزاری آیین پلاک گذاری تابلوی یادبود منازل شهداء به دیدار و دلجویی از این مادر شهیدان پرداخت.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا