شناسایی ۸۷۰ نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در کشور

وزیر راه و شهرسازی از شناسایی ۸۷۰ نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در سطح کشور خبر داد و گفت: امسال پیش‌بینی رفع مشکل ۴۰۰ نقطه را داریم.

به گزارش مجله روز، مهرداد بذرپاش امروز، ۲۰ مهرماه در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های راهداری فارس گفت: یکی از کارویژه‌های راهبردی رفع نقاط حادثه‌خیز است. البته موضوع تصادفات به حوزه جاده بر نمی‌گردد بلکه بخش اعظم حادثه‌های جاده‌ای توسط رانندگان اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه ۸۷۰ نقطه حادثه خیز جاده‌ای در کشور شناسایی کردیم که امسال پیش‌بینی رفع مشکل ۴۰۰ نقطه را داریم، گفت: نگاهمان برای رفع نقاط حادثه‌خیز نگاه سیاسی نیست.

وزیر راه و شهرسازی سازی با بیان اینکه ۳۰ هزار قطعه زمین روستایی در اختیار مردم فارس برای احداث راه روستا قرار می‌گیرد، افزود: یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های توسعه روستاها، راه روستایی است و اگر راه روستاها همزمان با مسکن یک معماری خاص داشته باشند خواهید دید زندگی در روستا با آرامش و آسایش است.

بذرپاش در ادامه با بیان اینکه آزادراه شیرازـ اصفهان یکی از بزرگترین پروژه‌های عمرانی کشور است، افزود: اینکه امروز در مسیر شمال به جنوب، دریا به دریا اتفاقات برزگی می‌افتد و تکمیل گذرگاه‌های راهبردی بعد از تاکید مقام معظم رهبری در دستور کار دولت است، بسیار امر مهمی است.

وزیر راه شهرسازی با تصریح اینکه برای آیندگان راهبردی‎‌‎ترین ظرفیت  کشور را فراهم می‌کنیم، گفت: اینگونه اقدامات هم امنیت‌آور است و هم زیرساخت‌های کشور را توسعه می‌دهد.

وی با بیان اینکه وقتی دریای انزلی به دریای بوشهر و خلیج همیشه فارس به دریای خزر متصل شود، پیام و معنای متفاوتی در نظام سیاسی و منطقه دارد، اضافه کرد: در این روزها تمام صحبت‌ها در محفل بین‌المللی از مسیر ارتباط شمال به جنوب در جمهوری اسلامی مطرح است.

بذرپاش با اشاره به اینکه باعث تعجب است که در یک سال اخیر ارتباط مسیر جنوب به شمال  برجسته‌تر از گذشته دنبال شد، افزود:آزادراه شیراز ـ اصفهان پروژه جدیدی هم نبود و یک موضوعی بود که قبلا مطرح بوده و بعضی کشورهایی که این فرصت را داشتند، سرمایه‌گذاری کردند ولی باعث تعجب است که در یک سال اخیر رقابت جدیدی در همین زمینه در کشورها شکل گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حتی کشورهایی که در منطقه ما نیستند، یا می‌خواهند از این پروژه عقب نمانند یا می‌خواهند ما را از مسیر منحرف کنند تا ایران این دستاورد بزرگ را به دست نیاورد، گفت: در وزارت راه و شهرسازی مشغول ارائه بالاترین سطح خدمات به مردم هستیم.

وی از راه و شهرسازی فارس خواست تا ذره‌ای تلاششان را برای اجرای چنین پروژه‌هایی کم نکنند زیرا این اقدامات مهم و راهبردی هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا