نشاط

عجیب اما واقعی؛ این کشور تیم فوتبال ندارد!

جزایر مارشال شامل شماری از جزایر َآتشفشانی است که در جنگ جهانی دوم توسط آمریکا تصاحب شد و برای آزمایش های هسته ای مورد استفاده قرار می گرفت تا این که این کشور در سال 1986 مستقل شد.

جزایر مارشال در حال حاضر در تلاش است تا صاحب تیم ملی فوتبال شوند. آنها در تلاش هستند نه تنها یک تیم تشکیل بدهند بلکه صاحب تیمی قدرتمند شوند. لوید اوورس انگلیسی نیز به عنوان مدیر فنی تیم ملی فوتبال این کشور منصوب شده است.

اوورس در مصاحبه با بی بی سی در مورد چالش و هدف جدید خود صحبت کرد:” همه چیز از طریق ایمیل شروع شد. بعد از آن از طریق واتس اپ در تماس بودیم. اختلاف زمانی باعث می شد که ارتباط گرفتن کمی مشکل باشد. بعد از آن از من خواستند تا پروپوزالی را ارائه بدهم تا نگاه خود در مورد فوتبال را به دست آنها برسانم. از نظر شخصی این فرصتی بود تا بتوانم بخشی از یک اتفاق بزرگ باشم و باید در تنها کشور دنیا کار را شروع می کردم که یک تیم ملی فوتبال مشخص ندارد. جاه طلبی زیادی داشتم. فدراسیون فوتبال جزایر مارشال می خواهد بخشی از جزایر اقیانوسیه شود و به عضویت فیفا برسد. آنها نمی خواهند که فقط مقابل کشورهای محلی بازی کنند بلکه می خواهند بخشی از برنامه ای بزرگ تر باشند. می خواهیم که در مرحله راهیابی به جام جهانی حضور پیدا کنیم و در مسابقات جام ملت های اقیانوسیه حضور پیدا کنیم و بخشی از جریان اصلی فوتبال باشیم. فکر می کنم که تا ده سال دیگر می توانیم به بخش قابل توجهی از اهدافمان دست پیدا کنیم.”

257 251

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا