واگذاری مجدد زمین رایگان به تهرانی‌ها در آینده

امروز به ۲۵۰۰ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر در استان تهران زمین رایگان اهدا شد و آن‌طور که مدیرکل راه و شهرسازی استان اعلام کرده در مراحل بعدی نیز این واگذاری‌ها ادامه دارد.

به گزارش مجله روز، امروز در قالب طرح نهضت ملی مسکن، دومین مرحله از واگذاری زمین رایگان به متقاضیان واجد شرایط طرح جوانی جمعیت با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد. در همین راستا به ۲۰ هزار خانواده در سراسر کشور زمین رایگان تعلق گرفت. از این تعداد ۲۵۰۰ نفر از در استان تهران هستند که زمین‌هایی با مساحت ۲۰۰ تا ۴۰۰ متر مربع به آنها واگذار شد. از فردا متقاضیان می‌توانند به ادارات راه و شهرسازی شهرستان مربوطه مراجعه کنند.

در مرحله اول تحت عنوان پویش قربان تا غدیر اهدای زمین صورت گرفت که در استان تهران واگذاری صورت نگرفت. امروز در قالب پویش پیامبر رحمت (ص) استان تهران نیز حضور داشت. طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی قرار است در فواصل دو تا سه ماهه اهدای زمین رایگان ادامه پیدا کند.

در همین راستا حسین جنتی ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران –  از آمادگی آن اداره کل برای پویش‌های بعدی خبر داد و بر تامین اراضی برای باقیمانده افراد تاکید کرد.

در استان تهران با توجه‌ به محدودیت‌هایی که وجود دارد  تامین زمین به سختی انجام شد. اما از ابتدای امسال نزدیک به ۱۰ میلیون متر مربع با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن و در کمیسیون های مختلف و شورای عالی معماری و شهرسازی در سطح استان، تامین شده و در حال قطعه‌بندی است.

واگذاری مجدد زمین رایگان به تهرانی‌ها در آینده

بنا به گفته مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی – تاکنون ۴۰۰ هزار قطعه زمین در شهرها در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای واحدهای یک طبقه و گروه ساخت به متقاضیان واگذار شده که ۳۲ هزار قطعه آن مربوط به طرح جوانی جمعیت است.

در راستای طرح حمایت از جوانی جمعیت، زمین رایگان برای خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر در نظر گرفته شده است. متقاضیان دارای سه فرزند و بیشتر که فرزند سوم و بیشتر آنها از ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده برای ثبت نام دریافت تسهیلات حوزه زمین و مسکن  به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند. مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی اخیرا اعلام کرد که تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در سراسر کشور به مردم واگذار می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا