بین الملل

کرملین: غرب موفق به سرکوب روسیه نخواهد شد

به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف درباره اظهارات جو بایدن مبنی بر اینکه اگر نیروهای کل اروپا متحد شوند پوتین شکست می‌خورد، به خبرنگاران گفت: این طرز فکر جدیدی نیست، بسیاری از سان کشورهای غربی می‌خواهند روسیه را سرکوب کنند. اگرچه کسانی که چنین اظهاراتی را بیان می‌کنند به سختی می‌توانند درباره اثر بخشی تلاش خود در این راستا توضیحی دهند.

سخنگوی کرملین با بیان اینکه آن‌ها پول خود را بیهوده خرج می‌کنند، افزود: هم بایدن و هم سران اروپایی که چنین اظهاراتی را بیان می‌کنند، می‌خواهند پوتین و روسیه را سرکوب کنند؛ آن‌ها تاکنون موفق نشده‌اند و موفق هم نخواهند شد.

بر اساس این گزارش، پیشتر بایدن به شبکه سی‌بی‌اس (CBS) گفته بود بر این باور است که واشنگتن می‌تواند تمام اروپا را متحد کند، آزادی عمل را از رهبری روسیه سلب و رئیس جمهور این کشور را سرکوب کند.

پسکوف همچنین اظهار داشت: رئیس‌جمهور روسیه هنوز طرح خود در راستای حل‌وفصل درگیری فلسطین و اسرائیل را مطرح نکرده است، به این دلیل که ابتدا باید همه طرف‌ها به طور دقیق آن را بررسی کنند.

این مقام روس در ادامه گفت: ولادیمیر پوتین احتمالا پس از گفتگوهای تلفنی خود با طرف‌های درگیر [مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی] و دیگر رهبران منطقه به نتایجی رسیده است و اکنون در سفر به چین با همتای چینی خود در مورد آن صحبت می‌کند.

بر پایه این گزارش، رئیس جمهور روسیه با نخست وزیر اسرائیل و روسای جمهور مصر، ایران، فلسطین و سوریه گفتگو کرده است.

سخنگوی کاخ کرملین همچنین گفت: برای روسیه و چین بسیار مهم است که مواضع خود را در مورد چنین مشکلات پیچیده‌ای ارزیابی کنند.

وی اظهار داشت: می‌بینیم که درگیری نیروهای مقاومت و اسرائیل طولانی شده و آنچه رخ می‌دهد در واقع یک تراژدی و فاجعه‌ای انسانی است و این‌ها همه پیامد دهه‌ها غفلت از روند حل‌وفصل [تنش‌ها] در خاورمیانه است.

پسکوف در ادامه گفت: ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ رئیس جمهوری چین فردا (چهارشنبه) درباره جنگ اوکراین و طیف گسترده‌ای از موضوعات دوجانبه، گفتگو می‌کنند.

رئیس جمهور روسیه صبح امروز سه‌شنبه (۱۷ اکتبر / ۲۵ آنلاین) برای شرکت در مجمع همکاری‌های بین‌المللی کمربند و جاده وارد پکن شد.

310310

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا