افسران اسرائیلی به ما پیام می‌فرستند که قصد رویارویی با شما را نداریم/ به پیروزی نزدیک هستیم

رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان با بیان اینکه دشمنان در جریان تحولات اخیر در اراضی اشغالی نشان دادند که به چه میزان ضعیف، ناکارآمد و شکننده هستند، گفت: امروز سه هفته بعد از انجام عملیات طوفان‌الاقصی توسط جریان مقاومت فلسطین، صهیونیست‌ها زمین‌گیر شده‌اند و عملا کار خاصی نتوانسته‌اند انجام دهند.

به گزارش مجله روز، «سیدهاشم صفی‌الدین» در دیدار با تعدادی از اصحاب رسانه ایران که از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران به لبنان سفر کرده‌اند، در ابتدای صحبت‌های خود ضمن تشکر از هیات ایرانی که در شرایط سخت جنگی در لبنان حضور پیدا کرده‌اند و با بیان اینکه این موضوع باعث دلگرمی است، گفت: در حال حاضر در شرایطی هستیم که بیش از هر روزی به پیروزی نزدیک هستیم و آنچه که جنبش حماس انجام داد یکی از جلوه‌های توفقیات الهی بود.

این مقام ارشد حزب‌الله لبنان اظهار کرد: صهیونیست‌ها در طول ۷۰ سال گذشته می‌خواستند جریان مقاومت را از بین ببرند و اعلام می‌کردند که جریان مقاومت مسلحانه را تا آنجایی که می‌توانستند از بین برده‌اند و امنیت شهرک‌نشین‌های صهیونیست را به صورت کامل تامین کردند ولی امروز با توجه به تحولات اخیر می‌بینیم که این اتفاق نیفتاده و تمام خواب و خیال‌هایی که آن‌ها در این زمینه داشته‌اند، از بین رفته است.

وی با بیان اینکه دشمنان ما در جریان تحولات اخیر نشان دادند که به چه میزان ضعیف، ناکارآمد و شکننده هستند، گفت: حالا که آن‌ها تلاش می‌کنند رفتار تلافی‌جویانه داشته باشند و ضربه وارده به خود را جبران کنند احساسا می‌کنند که در این زمینه عاجز هستند و اهداف مشخصی را ندارند.

رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی از تحولات اخیر شوکه شده است، گفت: تصمیمی که آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان غربی رژیم صهیونیستی در جریان تحولات اخیر گرفتند نشان داد که آن‌ها نیز احمق و جاهل هستند و نتوانستند تغییری را در عرصه میدان ایجاد کنند و دلیل آن ناکارآمدی آن‌هاست.

افسران اسرائیلی به ما پیام می‌فرستند که قصد رویارویی با شما را نداریم/ به پیروزی نزدیک هستیم
عملیات طوفان الاقصی

این مقام ارشد حزب‌الله لبنان با بیان اینکه آن‌ها در طول این سه هفته تاکنون نتوانسته‌اند به اهدافی که در روزهای اول تعریف و شعارهایی که داده بودند، دست پیدا کنند، گفت: آن‌ها شعار می‌دادند که حماس را از بین می‌برند. آن‌ها همچنین این موضوع را مطرح کردند که تمام ساکنان غزه را به صحرای سینا منتقل می‌کنند ولی در انجام این کارها موفق نبودند.

صفی‌الدین با بیان اینکه این ناکامی و عدم موفقیت نشان داد که آن‌ها برنامه‌ای برای مقابله با جریان مقاومت ندارند، گفت: از طرف دیگر اهالی غزه، حماس و آزادگان جهان نشان دادند که صهیونیست‌ها کاملا ناتوان هستند. امروز بعد از سه هفته می‌بینیم که صهیونیست‌ها مفتضح و زمینگیر شده‌اند و عملا کار خاصی نتوانسته‌اند بکنند و به هیچ کدام از شعارها و اهدافی که مطرح کرده بودند دست پیدا نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه با اینکه حدود ۴۰ هزار نیروی مسلح جهادی از حماس و جهاد اسلامی آماده مقابله و رزم در غزه هستند و آن‌ها از طریق شبکه تونلی که احداث کرده‌اند و شیوه‌های جدید جنگ شهری توانسته‌اند اسرائیل را در این بخش زمینگیر کنند، خاطرنشان کرد: اسرائیل از این شرایط عصبانی است. فلسطینی‌ها نیز علی‌رغم فشارهای صهیونیست‌ها سرزمین و خانه‌های خود را ترک نکرده‌اند. در برابر حملات مقاومت کرده‌اند و با آنکه حدود ۱۰ هزار شهید و هزاران زخمی داده‌اند در جنوب و شمال غزه پایدار ایستاده‌اند و مردم غزه هزینه مقاومت را پرداخته‌اند و این هزینه، پیروزی‌های بزرگی را برای مردم فلسطین به همراه آورده است که در تاریخ مقاومت کم‌سابقه و یا بی‌سابقه است.

رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه با وجود تهدیدهایی که رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها می‌کنند، پیام‌های زیادی را نیز به مقاومت و حزب‌الله می‌فرستند، تصریح کرد: نیروهای حزب‌الله توانسته‌اند که ارتش صهیونیستی را مجبور کنند که نیروهای زبده‌ای را که برای محاصره غزه و ورود به غزه در خدمت گرفته بودند آن‌ها را به شمال فلسطین و جنوب لبنان گسیل کنند تا مقابل حزب‌الله بایستند و تمرکزشان از ماجرای غزه دور شود. ما به تکالیف خودمان در قبال مقاومت، حماسه مردم فلسطین و آرمان فلسطین پایبند هستیم و آن را قطعا انجام می‌دهیم.

افسران اسرائیلی به ما پیام می‌فرستند که قصد رویارویی با شما را نداریم/ به پیروزی نزدیک هستیم
عملیات طوفان الاقصی

این مقام ارشد حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه تحولات فلسطین به قدری سریع است که صهیونیست‌ها هنوز نتوانسته‌اند با واقعیت کنار بیایند و به اهدافی که برای خود تعریف کرده بودند حتی نزدیک شوند، تاکید کرد: مشکلات رژیم صهیونیستی بیش از پیش در حال نمایان شدن است. آن‌ها حرف‌های ضد و نقیضی برای پایان بحران می‌زنند. از یک طرف صحبت از انتقام سخت و نابودی حماس را می‌کنند و در ابتدا این ادعاها را مطرح می‌کردند ولی امروز می‌گویند که ممکن است این ماجرا چندین ماه یا چندین سال ادامه پیدا کند.

صفی‌الدین با تاکید بر اینکه هر چه این جنگ فرسایشی شود، این موضوع به ضرر رژیم صهیونیستی است چون اقتصاد آن‌ها فروپاشیده و دچار مشکل شده است، ادامه داد: جریانات سیاسی و نظامی در داخل این رژیم مقابل هم قرار گرفته است و از طرف دیگر آمریکایی‌ها نیز به مرور از مسائل جدیدی صحبت می‌کنند و سیاستشان نسبت به روزهای اول این اتفاق فرق کرده و از آن فاصله گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در حمله زمینی و محاصره غزه بیش از ۵۰۰ هزار سرباز و نیروی ذخیره اسرائیل شرکت دارند و پنج لشکر به شمال غزه یورش برده‌اند و در حال عملیات هستند، ادامه داد: با این حال، آن‌ها تاکنون نتوانسته‌اند به هیچ نتیجه‌ای برسند و ارتش رژیم صهیونیستی به شدت ناامید و سرخورده است. آن‌ها ۱۵۰ هزار نیروی خود را وارد عرصه عمل کرده‌اند ولی جز کشتار غیرنظامیان، کودکان، زنان و تخریب مساجد، بیمارستان‌ها، کلیساها و مدارس نتوانستند دستاورد دیگری داشته باشند و این یک افتضاح بزرگ برای رژیم صهیونیستی است. آمریکایی‌ها و غربی‌ها به صورت علنی در رسانه‌های خود بعد از مشاهده بی‌عملی ارتش رژیم صهیونیستی و هزینه‌ای که این بی‌عملی به آن‌ها تحمیل کرده است، این نصیحت را به صهیونیست‌ها می‌کند که از درگیری بیشتر در حوزه زمینی و توسعه جنگ در این حوزه پرهیز کنند.

رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه ارتش رژیم صهیونیستی بعد از اتفاق هفتم اکتبر به شدت در بدترین وضعیت خود قرار گرفته و فروپاشیده است، گفت: در جریان این تحولات سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نیز فروپاشید و افسران بلندپایه نظامی این رژیم در سردرگمی و اختلاف حداکثری قرار دارند. به ویژه که نظامی‌ها با نتانیاهو و جریان او دچار مشکل هستند. ارتش آن‌ها به حالت وحشت افتاده است. نیروهای صهیونیستی که در شمال فلسطین هستند فایل‌های صوتی پر می‌کنند و به حزب‌الله لبنان و خطاب به سیدحسن نصرالله می‌فرستند و می‌گویند ما قصد رویارویی با شما را نداریم و اگر جنگ شروع شد ما با شما هستیم و قصد درگیری با شما را به هیچ وجه نداریم.

افسران اسرائیلی به ما پیام می‌فرستند که قصد رویارویی با شما را نداریم/ به پیروزی نزدیک هستیم
حمله حزب‌الله به مقر صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی

این مقام ارشد حزب‌الله لبنان با بیان اینکه برخی از افسران و مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی نیز تصمیم گرفته‌اند که سرزمین‌های اشغالی را ترک کنند و به کشورهای اصلی خود بازگردند، گفت: این بزرگترین شکست برای رژیم صهیونیستی است.

صفی‌الدین با بیان اینکه یکی از مواردی که افسران ارتش رژیم صهیونیستی به آن اعتراض دارند این است که می‌گویند هیچ نقشه خاص نظامی وجود ندارد و ما صرفا در حال کشتار هستیم و نمی‌توانیم به موفقیتی دست پیدا کنیم، ادامه داد: در حال حاضر رژیم صهیونیستی همزمان با چند مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. از مسائل و مشکلات داخلی این رژیم گرفته تا فعالیت حماس و مقاومت در غزه و حزب‌الله لبنان در شمال فلسطین و جنوب لبنان. موضوع کرانه باختری نیز بسیار مهم است. آنجا نیز هر روز شاهد به شهادت رسیدن فلسطینی‌ها هستیم و درگیری‌ها و اتفاقات نیز در آنجا در جریان است.

وی ادامه داد: امروز ثابت شد که تمام صحبت‌هایی که حاج قاسم سلیمانی در ارتباط با جریان مقاومت در منطقه مطرح می‌کردند و پای جبهه مقاومت ایستادند، محقق شده‌اند و تمام وعده‌هایی که رهبر معظم انقلاب داده‌اند محقق شده‌اند یا به تحقق آن‌ها نزدیک شده‌ایم و این نوید روزهایی را می‌دهد که جریان مقاومت به پیروزی رسیده است و کسانی که جریان مقاومت را همراهی نکرده‌اند سرخورده و شرمنده خواهند بود.

رئیس هیات اجرایی حزب‌الله لبنان تاکید کرد نتایج عملیات طوفان‌الاقصی چشمگیر است و ما همچنان نتوانسته‌ایم به تمام ابعاد این عملیات بپردازیم و این جز مواردی است که نیازمند آن است که کارشناسان به ابعاد مختلف آن بپردازند.

صفی‌الدین گفت: این موضوع باید مطرح شود که رژیم صهیونیستی که مغرور بود و همچنان دست به اشغالگری و شهرک‌سازی می‌زد و به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبود، امروز ذلیل شده است و تمام سرویس‌های امنیتی‌ای که در غزه فعالیت می‌کردند از جمله سرویس امنیتی اسرائیل و مجموع سرویس‌های امنیتی کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه و برخی از کشورهای عربی هیچ‌کدام نتوانستند این عملیات بزرگ را پیش‌بینی کنند.

افسران اسرائیلی به ما پیام می‌فرستند که قصد رویارویی با شما را نداریم/ به پیروزی نزدیک هستیم
حمله حزب‌الله به مقر صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی

این مقام ارشد حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه این عملیات بزرگترین شکست اطلاعاتی، امنیتی و نظامی برای رژیم صهیونیستی است، گفت: رسانه‌ها امروز می‌بایست اقدامات غربی‌ها در حمایت از رژیم صهیونیستی را طرح و رسوا کنند و به افکار عمومی نشان دهند که آن‌ها چگونه پشت جنایت‌های رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند. رسانه‌ها باید وضعیت رژیم صهیونیستی، مشکلات این رژیم و وضعیت ارتش این رژیم را تبیین کنند و اینکه این ارتش کارایی خود را از دست داده و نمی‌تواند کاری انجام دهد. رسانه‌ها همچنین باید اهمیت اقدامات جریان مقاومت و هم‌افزایی که بین جریان مقاومت وجود دارد را برای مردم توضیح دهند. از آینده روشن منطقه صحبت کنند و اینکه مقاومت تنها امید جریان مظلوم منطقه است. رسانه‌ها همچنین باید مظلومیت مردم فلسطین را نیز برای افکار عمومی جهان تشریح کنند.

صفی‌الدین با بیان اینکه ما از عملیات طوفان‌الاقصی اطلاعی نداشتیم و این قدرت اطلاعاتی و نظامی فلسطینی‌ها بود که رژیم صهیونیستی را اینگونه به زانو درآورد، افزود: بعد از این عملیات کنترل نظامی، سیاسی و اطلاعاتی اسرائیل فروپاشید و آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مجبور شدند که سراسیمه به اسرائیل بیایند تا این رژیم را به نوعی سرپا نگه دارند و مانع اضمحلال آن شوند. آن‌ها دچار ترس و واهمه شده بودند و فکر می‌کردند که از همه سمت‌ها به آن‌ها حمله شده است و جبهه مقاومت ریشه این جریان را از بین خواهد برد لذا به سرعت وارد اسرائیل شدند، از اسرائیل حمایت کردند و آمریکایی‌ها برای اینکه معارضان و مخالفان نتانیاهو را فعلا ساکت نگه دارند با توجه به اینکه آن‌ها از قبل با نتانیاهو اختلافات زیادی داشتند و شاهد برگزاری تظاهرات‌هایی بر علیه نتانیاهو بودیم، کمیته مشترکی را تشکیل دادند و نتانیاهو نیز مجبور شد که به آن گردن بنهد تا جنگ را به پیش ببرد و نگذارند که این روند به فروپاشی کامل اسرائیل بینجامد.

او در پایان گفت: در همین چارچوب نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و همچنینن ناوهای آن‌ها به منطقه گسیل شدند تا بر وضعیت وخیم رژیم صهیونیستی سرپوش بگذارند و به آن‌ها دلگرمی بدهند و اینها همان مواردی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نیز در ارتباط با آن صحبت کردند که این آمریکایی‌ها هستند که هدایت جنگ را در دست گرفته‌اند و اگر آمریکایی‌ها نمی‌آمدند و دخالت نمی‌کردند قطعا نظامی‌ها و سیاسیون رژیم صهیونیستی یارای مقابله با جریان مقاومت را نداشتند. آن‌ها دچار اختلافات با خود بودند و از طرف دیگر ساکنان سرزمین اشغالی که عمده آن‌ها امروز دچار وحشت و ترس شده‌اند و به خاطر این موضوع می‌خواهند این سرزمین را ترک کنند، فشار می‌آوردند که این غده سرطانی تکلیف آن‌ها را هر چه زودتر مشخص کند و این شرایط را پایان دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا