تندرستی

ارایه خدمات توانبخشی و آموزشی به مبتلایان اتیسم در «خانه‌های امید»

مدیرعامل انجمن اتیسم ایران درباره خانه‌های امید اتیسم، گفت: این خانه‌ها مراکزی هستند که کودکان زیر هفت سال می‌توانند خدمات جامع توانبخشی و آموزشی را به صورت استاندارد و با ارزیابی‌های دوره‌ای دریافت کنند.

به گزارش مجله روز، سعیده صالح‌غفاری در مراسم افتتاح خانه امید پنج انجمن اتیسم ایران در جنوب تهران، گفت: انجمن اتیسم ایران با کمک حامیان و دوستداران اتیسم از ابتدای سال ۱۴۰۱ اقدام به راه‌اندازی خانه‌های امید در کشور کرده است.

صالح غفاری با اشاره به اینکه مدل الگوی ایجاد این مراکز کاملا مشارکتی و با همکاری بخش‌های دولتی، خصوصی و انجمن اتیسم بوده است،‌ اظهار کرد: در حال حاضر با همکاری شهرداری تهران (شهر سالم) پنجمین خانه امید در پهنه جنوب غرب افتتاح شد. این مرکز می‌تواند به ۱۰۰ کودک طیف اتیسم خدمات جامع توانبخشی و آموزشی ارائه دهد. همچنین همزمان برای والدین دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.

در مراسم افتتاح خانه امید پنج، سعیده صالح غفاری _ مدیرعامل انجمن اتیسم ایران، مجید باقری _ معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، تورج فرهادی _ شهردار منطقه ۱۹ تهران، امیر نورمحمدی مدیرعامل شرکت شهر سالم تهران و … حضور داشتند.

بنابر اعلام انجمن اتیسم ایران، خانه امید پنج که در جنوب تهران واقع شده است امکان خدمت‌رسانی به اهالی مناطق جنوب و جنوب غرب تهران را داراست. پیش از راه‌اندازی این مرکز، اهالی جنوب تهران برای دریافت خدمات به واحد مرکزی انجمن در غرب تهران در مجاورت اتوبان شهید ستاری مراجعه می‌کردند اما اکنون روزانه بیش از یکصد کودک دارای اختلال اتیسم می‌توانند به این مرکز مراجعه کرده و از امکان توان‌بخشی در این مرکز بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

نشر مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، هدفم این است که با ارائه محتواهایی مبتنی بر تحقیقات علمی، شما را در مسیر سلامتی بهتر همراهی کنم و بهترین روش‌ها و راهکارها را به شما معرفی کنم.
دکمه بازگشت به بالا