بین الملل

بهره‌برداری از طرح بزرگ فیبر نوری استان گلستان با حضور رئیس‌جمهور

بهره‌برداری از طرح بزرگ فیبر نوری استان گلستان با حضور رئیس‌جمهور

تمام ۳۷ شهر استان گلستان با بهره‌برداری از پروژه بزرگ فیبر نوری توسط رئیس‌جمهور زیر پوشش فناوری اینترنت پرسرعت قرار گرفتند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز جمعه در روز دوم برنامه‌های سفر استانی خود به استان گلستان با حضور در کارخانه علم و فناوری گرگان، پروژه بزرگ فیبر نوری استان گلستان را به بهره‌برداری رساند.

با بهره‌برداری از این پروژه بزرگ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمام 37 شهر استان گلستان تحت پوشش فناوری اینترنت پرسرعت قرار گرفتند.

افزایش ده‌ها برابری سرعت اینترنت و هزینه بسیار اندک به‌عنوان مهم‌ترین مزیت‌های فناوری اینترنت فیبر نوری نقش بسزایی در تسهیل و رونق کسب‌وکارها خواهد داشت.

برای این پروژه در استان گلستان طی 6 ماه رقمی بالغ‌بر هزار میلیارد تومان هزینه شده است که با بهره‌برداری از آن توسط رئیس‌جمهور تعداد خانوارهای تحت پوشش فناوری اینترنت پرسرعت به بیش از پنج میلیون خانوار در سراسر کشور افزایش خواهد یافت و تا پایان سال نیز 3 میلیون خانوار دیگر از مزایای این فناوری بهره‌مند خواهند شد.

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا