استان ها

تجلیل از ۲۱۰ دانش‌آموز پژوهشگر استان فارس

مجله روز/فارس همزمان با هفته پژوهش، همایش استانی تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره جشنواره ملی علمی ـ پژوهشی دانش‌آموزی استان فارس امروز، ۲۸ آذرماه در شیراز برگزار شد که در آن از ۲۱۰ دانش‌آموز پژوهشگر استان تجلیل به عمل آمد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در این مراسم گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب اولین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی، علم‌آموزی است، هرچند شتاب علمی ایران ۱۱ برابر دنیاست و رتبه ۱۶ را در جهان داریم اما همچنان برای رسیدن به قله باید تلاش کنیم.

محمدخلیل عسکری با یادآوری اینکه یکی از زیرنظام‌های سند تحول بنیادین، تحقیق و پژوهش است، افزود: استان فارس با دارا بودن بیشترین پژوهش‌سرا در این حوزه شاخص است.

وی پژوهش‌سراها را یکی از مکان‌های تربیتی عنوان کرد و افزود: تعدادی از مادران که نقش پر رنگی در هدایت فرزندانشان به سمت کارهای پژوهشی داشته‌اند، به زیارت امام رضا(ع) اعزام خواهند شد.

عسکری با بیان اینکه فارس رتبه نخست کشوری را در حوزه پژوهش به دست آورده است، از تلاش‌های دانش‌آموزان و دست‌اندرکاران حوزه پژوهش استان قدردانی کرد.

به گزارش مجله روز، در این مراسم از ۱۰ نفر از رؤسای ادارات آموزش و پرورش نواحی شهرستان‌ها و مناطق ده‌گانه برتر به همراه دبیرهای اجرایی این جشنواره تجلیل و در ادامه از ۲۱۰ دانش‌آموز پژوهشگر استان تقدیر شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا