تـور سپاهان برای شکار یک پرسپولیسی

درست در روزی که پرسپولیس مقابل الدحیل در ورزشگاه آزادی شکست خورد و از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد، خبر نگران‌کننده‌ دیگری این باشگاه پرطرفدار را تحت تأثیر قرار داد. خبری با مضمون هشدار یا نوتیس گئورگی گولسیانی به باشگاه بابت عدم پرداخت مطالباتش. نوتیس برای حدود 15 یا 16 روز قبل بود که باشگاه پرسپولیس جدی نگرفت و تا قبل از بازی با الدحیل به خواسته مدافع گرجستانی خود اهمیتی نداد.
در قوانین چند نکته وجود دارد. اول اینکه اگر باشگاه به نوتیس بازیکن یا مربی خود توجه نکند، او می‌تواند با اسنادی که در اختیار دارد قراردادش را یکطرفه فسخ کند و به عنوان بازیکن آزاد راهی تیم جدید شود. البته به شرطی که مهلت قانونی نقل و انتقالات به پایان نرسیده باشد. در غیر این صورت بازیکن با همان فسخ یکطرفه باید تا آغاز بازه بعدی نقل و انتقالات منتظر بماند و سپس با باشگاهی جدید قرارداد امضا کند.
گولسیانی نوتیس داد و تا بازی با الدحیل کسی هم به آن رسیدگی نکرد. او اما مقابل هوادار در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار گرفت. حالا نوتیس قبلی او خود به خود پاک شده و سندیتش را از دست داده است. قانون می‌گوید اگر بازیکنی نوتیس می‌دهد، یعنی از شرایط خود در باشگاهی که بازی می‌کند راضی نیست، اگر در ترکیب قرار بگیرد و وارد زمین یا حتی لیست بازی شود، یعنی از وضعیت رضایت دارد. بنابراین در ماجرای نوتیس اول گولسیانی، او فعلاً حقی برای فسخ یکطرفه قرارداد ندارد و البته شاید هم باشگاه در یکی، دو روز منتهی به بازی با هوادار توانسته نظر او را جلب کند و بخشی از مبلغ قراردادش را بپردازد.
با این حال هشدار گولسیانی را باید جدی گرفت. آن‌هم در شرایطی که پرسپولیس، مرتضی پورعلی‌گنجی را به دلیل آسیب‌دیدگی رباط صلیبی تا انتهای فصل از دست داده و مدافعانی مانند فرشاد فرجی و وحدت هنانوف هم در سطحی نیستند که بتوانند خواسته‌های یحیی را در بخش دفاعی برآورده کنند. به همین دلیل حفظ گولسیانی و رسیدگی به مشکلات مالی او که البته حق هر بازیکنی هم هست، از نان شب برای پرسپولیس واجب‌تر است. بخصوص در شرایطی که چند تیم مدعی در خط دفاع با مشکلاتی مواجه شده‌اند و برای آنها چه چیزی بهتر از جدایی مدافع گرجستانی از پرسپولیس.

بیشتر بخوانید:

گولسیانی سابقه حضور در سپاهان را دارد و خاطرات خوشی هم از بازی در اصفهان به یادگار گذاشته. سپاهان با کمبود بازیکن در مرکز خط دفاع مواجه شده و چاره‌ای جز تغییر پست بازیکنان ندارد. به همین دلیل در 2 بازی اخیر برابر الاتحاد و مس رفسنجان، محمد قربانی از خط میانی به قلب خط دفاع منتقل شده و در این نقطه از زمین به میدان رفته. محمد دانشگر، هادی محمدی و سیاوش یزدانی تنها مدافعان میانی تخصصی سپاهان هستند و مورایس به نفر چهارمی نیاز دارد تا بتواند در مواقع ضروری به این منطقه از زمین سر و سامان بدهد.
جدایی جونیور برزیلی و تغییر و تحولات در بدنه مدیریتی سپاهان باعث شده تا این تیم مدعی برای حضور قدرتمند در بازار نقل و انتقالات از همین حالا فعالیت‌هایش را آغاز کند. یکی از اقدام‌هایی که شنیده می‌شود مد نظر سپاهانی‌ها قرار دارد شکار گولسیانی است. مدافعی که از شرایطش در پرسپولیس رضایت ندارد و البته با سپاهان می‌تواند در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا هم به میدان برود. پول سپاهان نقد است و گولسیانی در تمام مدتی که عضو این تیم بوده هرگز پرداخت نشدن حق و حقوقش را تجربه نکرده. همه اینها دست به دست هم می‌دهد تا سپاهان یک انتخاب ایده‌آل برای گولسیانی باشد. مدافعی که پرسپولیس خیلی راحت او را از دست نمی‌دهد، مگر اینکه عدم اهمیت به نوتیس‌ها کار دست درویش و گل‌محمدی بدهد. شاید این موضوع در این مقطع زمانی از سوی سپاهان تکذیب شود اما تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.

258 258

دکمه بازگشت به بالا