تندرستی

تماشاگران استقلال و پرسپولیس به پویش غربالگری دیابت و فشارخون دعوت شدند

پویش ملی سلامت که به منظور پیشگیری و غربالگری دو بیماری دیابت و پرفشاری خون برگزار می شود، به ورزشگاه بزرگ آزادی تهران رسید.

به گزارش مجله روز به نقل از وبدا، با نمایش فراخوان پویش ملی سلامت در اسکوربرد ورزشگاه بزرگ آزادی و در بازی دربی روز گذشه تهران، برای مشارکت در غربالگری دو بیماری پر فشار خون و دیابت دعوت بعمل آمد. 

پویش ملی سلامت با شعار آگاهی زودتر و مراقبت موثرتر  از ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲ شروع شده و تا ۱۵ دی ماه ادامه خواهد داشت و براساس اعلام وزارت بهداشت، ۱۶ میلیون و ۲۲ هزار و ۱۷۲ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت» در زمینه بیماری های پرفشاری خون و دیابت در سطح کشور، غربالگری شده اند که از این تعداد ۳۳۵ هزار و ۹۵۲ نفر با احتمال ابتلا به پرفشاری خون و ۲۱۶ هزار و ۷۱۰ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۸۴۳ هزار و ۷۰۹ نفر در این پویش غربالگری شدند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۶۸۱ نفر با احتمال پرفشاری خون و ۸ هزار و ۱۰۰ نفر با احتمال دیابت شناسایی شدند.

منظور از «احتمال دیابت» قند خون ۱۲۶ به بالا و منظور از «احتمال پرفشاری خون»، عدد ۱۴۰ روی ۹۰ میلیمتر جیوه (۱۴ روی ۹) به بالاست.

تماشاگران استقلال و پرسپولیس به غربالگری دیابت و فشارخون دعوت شدند

انتهای پیام

نشر مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، هدفم این است که با ارائه محتواهایی مبتنی بر تحقیقات علمی، شما را در مسیر سلامتی بهتر همراهی کنم و بهترین روش‌ها و راهکارها را به شما معرفی کنم.
دکمه بازگشت به بالا