اقتصادی

دریافت گاز مایع همچنان از طریق سامانه سدف/ استقبال از طرح خوب بود

طبق اعلام معاون نظارت بر عملیات بهره‌برداری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در حال حاضر گاز مایع با قیمت یارانه‌ای عرضه می‌شود و با متخلفان در این بخش مقابله خواهد شد.

محسن شاهرخی در گفت‌وگو با مجله روز، با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره نرخ گاز مایع وابسته به تصمیمات ستاد تنظیم بازار و هیات وزیران است، گفت: طبق قانون مکلف هستیم ارائه گاز مایع را با هر قیمتی که تعیین می‌شود و از طریق سامانه سدف (سامانه درخواست فراورده‌های نفتی) انجام دهیم و در حال حاضر توزیع گاز مایع با قیمت یارانه‌ای صورت می‌گیرد.

وی افزود: متقاضیان در دو بخش خانوار و اصناف باید در سامانه سدف ثبت نام کنند تا قادر به دریافت سوخت باشند.

معاون نظارت بر عملیات بهره‌برداری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: برای اصناف فاقد مجوز و پروانه نیز کاربری دیده شده و برای افرادی که مجوز ندارند و نمی‌توانند فعالیت خود را به صورت رسمی انجام دهند، فعلا یک کاربری دیده شده که بتوانند در سامانه ثبت نام کنند و بعدا فرایند مشخصی برای این دسته از افراد به ما ابلاغ خواهد شد و بر اساس آن اقدام می‌کنیم.

شاهرخی با بیان اینکه استقبال خوبی از این طرح صورت گرفته است، گفت: افراد به راحتی می‌توانند ثبت‌نام کنند و مشکلی در این باره وجود ندارد، اظهار کرد: اینکه هنوز صحبتی درباره تغییر قیمت مطرح نشده و این مساله وابسته به تصمیم کلان است، هر موضوعی که ابلاغ شود، باید همان را اجرایی کنیم.

معاون نظارت بر عملیات بهره‌برداری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه در حال حاضر آنچه که تلکیف قانونی است را انجام می‌دهیم، تاکید کرد: سوخت با قیمت یارانه‌ای از در تاسیسات، ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان برای هر کپسول ۱۱ کیلویی توزیع می‌شود و اگر گران‌فروشی صورت می‌گیرد، تخلف است و هموطنان چنانچه شکایتی در این باره دارند، باید گزارشات خود را به ادارات دادرسی صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، ادارات تعزیرات حکومتی و نواحی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ارائه کنند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به پوشش اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد می‌پردازم. با داشتن دانش عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در حوزه اقتصاد، تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا