استان ها

دستیار هوش مصنوعی تام تام به خودرو‌ها می‌آید

دستیار هوش مصنوعی تام تام به خودرو‌ها می‌آید

شرکت نقشه‌برداری دیجیتال تام تام با همکاری مایکروسافت برای خودرو‌ها دستیار محاوره‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، شرکت تخصصی نقشه برداری دیجیتال تام تام اعلام کرده است که با غول فناوری مایکروسافت برای ایجاد دستیار مکالمه با هوش مصنوعی (AI) برای وسایل نقلیه شریک شده است.

به گفته این شرکت، این دستیار به کاربران اجازه خواهد داد تا به طور طبیعی با خودرو‌های خود صحبت کنند و با استفاده از تعامل صوتی سیستم‌های اطلاعات سرگرمی، جستجوی مکان و سیستم‌های فرمان خودرو را فعال کنند.

تام تام که با گوگل مپ و بزرگ‌ترین پلتفرم نقشه برداری جهان یعنی «هییر» (HERE) رقابت می‌کند، از سرویس‌های مختلف مایکروسافت مانند سرویس آژر اوپن ای‌آی برای ساخت دستیار صوتی استفاده کرد.

سرویس اوپن ای‌آی مایکروسافت آژور به شرکت‌ها اجازه می‌دهد از مدل‌های زبانی بزرگ مانند چت جی‌پی‌تی استفاده کنند.

به گفته این شرکت هلندی، این دستیار صوتی می‌تواند با دیگر سیستم‌های سرگرمی خودرو یکپارچه شود.

تاکو تیتولایر، مدیر امور مالی، در ماه اکتبر به رویترز گفت که تام تام فرصت‌های جدیدی را در هوش مصنوعی مولد می‌بیند و زمان و پول مردم را در این فناوری سرمایه گذاری می‌کند.

تام تام در ماه جولای یک پلاگین مدل زبانی بزرگ برای چت جی‌پی‌تی راه اندازی کرده بود تا به کاربران این چت بات اجازه دهد تا با استفاده از نقشه‌های آن، سفر‌ها را برنامه‌ریزی کرده و مکان‌های جدید را کشف کنند.

این شرکت در سال ۲۰۱۶ و زمانی که برای اولین بار سرویس‌های مکان یابی آژر مپس (Azure Maps) را راه اندازی کرد، همکاری خود را با مایکروسافت آغاز کرد.

دکمه بازگشت به بالا