نشاط

ستاره مغضوب گرجستانی عصای دست پرسپولیس

آفتاب‌‌نیوز :

اولین هفته زمستانی لیگ بیست و سوم باداغ‌ترین بازی‌ها و نتایج همراه بود. هفته چهاردهم که طی دو روز برگزار شد، نیمی از بازی‌ها مساوی تمام شد و نیم دیگر برنده داشت.

۶ بازی این هفته روز یکشنبه سوم دی ماه در شهر‌های مختلف برگزار شد. پیکان در تهران با فولاد بدون گل مساوی کرد، سومین امتیاز از چهارمین بازی برای رضا عنایتی و سومین تساوی خودروسازان، فولاد هم بعد از مساوی بدون گل بازی قبل با ذوب آهن دوباره گل نزد. استقلال صدرنشین در سیرجان دوباره متوقف شد، دوباره در برابر گل گهر صاحب پنالتی شد و دوباره یامگا گل زد! استقلال با یک بازی بیشتر تنها یک امتیاز بالاتر از سپاهان داشت و برای حفظ صدرنشینی باید می‌برد.

در قائمشهر طلسم ورود بانوان شکست، اما نساجی بدون مهدی رحمتی باز هم نبرد. در حالی که مربی اسپانیایی معرفی شده بود، وحید رضایی دستیار رحمتی هدایت تیم را بر عهده داشت و بازی دو بر صفر باخته در نیمه اول را در نیمه مربیان ۱۰ نفره مساوی کرد. آن طرف مسعود شجاعی به عنوان جانشین فکری هم اجازه نشستن روی نیمکت نداشت! بعد از این سه تساوی خبر شکست خانگی سپاهان برابر آلومینیوم، مثل بمب فوتبال ایران را تکان داد. سپاهان دومین شکست فصل را باز هم در خانه پذیرا شد، در دیداری بدون حضور تماشاگر و باز هم برابر تیم مجتبی حسینی و باز هم در هفته چهاردهم! انگار همه چیز از فصل قبل تکرار شد! استقلال خوزستان تنها تیم بدون برد این فصل بعد از تساوی بازی قبل برابر پرسپولیس با درخشش دوباره علیرضا کاظمی با نتیجه ۲-۱ مس رفسنجان را برد، پنجمین شکست متوالی ساکت الهامی…

در بازی آخر این روز پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با اطلاع از توقف استقلال و شکست سپاهان و در حالی که علی نعمتی دوباره پنالتی داد و دقیقه ۶۲ اخراج شد، با درخشش ستاره گرجستانی ۲-۱ شمس آذر غول کش را برد. اما در دو بازی همزمان روز دوشنبه ۴ دی ماه ابتدا تقابل دو قطب پرطرفدار شمال غرب کشور – یعنی ملوان و تراکتور – در انزلی به تساوی بدون گل رسید تا آخرین خط تیره جدول هم پاک و تیم خمس بجز برد و باخت نتیجه دیگری را هم تجربه کند! و سپس در آبادان صنعت نفت بار دیگر باخت، این بار به ذوب آهن و با تک گلی که دو محمدی تدارک دیدند.

بهترین‌های هفته ۱۴ لیگ برتر؛ آخرین خطوط تیره جدول هم پاک شد/ ستاره مغضوب گرجستانی عصای دست پرسپولیس شد/ بمب ساعتی، سپاهان را تکان داد

تیم هفته: آلومینیوم اراک

اگرچه همه تیم‌های ما از داوری گلایه دارند، اما به شهادت همه فوتبال دوستان آلومینیوم بیشترین ضربه را از اشتباهات داوری در این فصل خورده، اشتباهاتی که در تاریخ فوتبال دنیا کمتر دیده شده بود! اما این تیم خوب این هفته توانست سپاهان را در خانه شکست دهد. آلومینیوم تنها تیمی بود که از سپاهان گل نخورد، وقتی به ۳۲ گل زده قبلی سپاهان در ۱۲ مسابقه نگاه کنیم ارزش کار آلومینیوم بیشتر نمایان می‌شود.

مربی هفته: مجتبی حسینی (آلومینیوم)

این هفته وحید رضایی مربی موقت نساجی در نیمه مربیان بازی ۲ بر ۰ باخته در خانه را ۲-۲ مساوی کرد، آن هم در حالی که تیمش ۱۰ نفره بود. کاری که یحیی گل محمدی هم در آزادی تکرار کرد و نیمه مربیان را ۱۰ نفره برد تا با این سه امتیاز تیمش به کورس برگردد. محمد ربیعی هم دوباره پیروز شد، آن هم در خانه حریف، اما کار بزرگ را مجتبی حسینی کرد. حسینی فصل قبل هدایت پیکان را بر عهده داشت و در هفته چهاردهم با تک گل محمدعلی کاظمی در دقیقه ۷۷ در تهران سپاهان را برد. این شکست به همراه مساوی دور برگشت برابر ملوان مهم‌ترین عامل از دست دادن قهرمانی برای سپاهان شد و انگار این فصل تاریخ تکرار می‌شود. سپاهان بعد از باخت به ملوان دوباره در هفته چهاردهم با یک گل، این بار دقیقه ۸۰ مغلوب تیم مجتبی حسینی شد.

ستاره هفته: گئورگی گولسیانی (پرسپولیس)

یکی از مهمترین ویژگی‌های بازیکنان بزرگ و تاثیرگذار این است که همیشه از بحران‌ها سربلند بیرون می‌آیند. این هفته ۱۴ گل در لیگ رویید و تنها یک بازیکن دبل کرد، یک مدافع میانی در حالی که تیمش ۱۰ نفره بود! ستاره گرجستانی که فصل قبل یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس بود. این فصل با آمدن کنعانی نیمکت نشین شد، اما بعد از مصدومیت پورعلی گنجی به ترکیب برگشت. هنوز به اوج برنگشته بود که پنالتی حساس بازی با الدحیل را از دست داد تا مقصر اصلی حذف پرسپولیس از آسیا شود. گولسیانی هفته قبل هم مصدوم بود، اما به موقع برگشت و دست یحیی را گرفت.

تیم منتخب هفته چهاردهم

۴-۲-۳-۱

دروازه‌بان: کریستوفر کنت (فولاد)

مدافع راست: نادر محمدی (ذوب آهن)

مدافع چپ: پدرام قاضی‌پور (ملوان)

مدافع میانی: مسیح زاهدی (گل گهر)

مدافع میانی: گئورگی گولسیانی (پرسپولیس)

هافبک دفاعی: عارف حاج عیدی (آلومینیوم)

هافبک دفاعی: محمود مطلق‌زاده (استقلال خوزستان)

وینگر راست: کوین یامگا (استقلال)

وینگر چپ: مهدی لموچی (آلومینیوم)

هافبک میانی: علیرضا کاظمی (استقلال خوزستان)

مهاجم: محمدجواد محمدی (ذوب آهن)

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا