حوادث

سوخت گیری با کارت سوخت در تمامی جایگاه‌ها از امشب

آفتاب‌‌نیوز :

ساعت ۹:۴۰ صبح روز گذشته بود که نخستین اختلال روی سامانه هوشمند سوخت شناسایی شده و حمله سایبری به سامانه تشخیص داده شد. تا اولین اقدام مجموعه وزارت نفت، ۶۰ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت دچار اختلال شد، اما با قطع سامانه هوشمند، ۴۰ درصد جایگاه‌ها از این اختلال مصون ماند.

نخستین دستور برای فعال‌سازی دستی و آفلاین جایگاه‌های از مدار خارج شده صادر شد و یک‌به‌یک جایگاه‌ها به مدار بهره‌برداری بازگشتند، به‌طوری که تا ساعات پایانی دیشب، تقریبا تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت کشور به صورت آفلاین در مدار قرار گرفتند و مردم با مراجعه به تمامی جایگاه‌ها، امکان سوخت‌گیری با نرخ آزاد (۳۰۰۰‌تومانی) را داشتند.

از صبح امروز با اتمام راه‌اندازی آفلاین جایگاه‌های سوخت، به مدار بازگشتن سامانه هوشمند در دستور کار قرار گرفت به‌طوری که تا این لحظه، ۶۰ درصد جایگاه‌ها امکان سوخت‌گیری با کارت سوخت را دارند.

جعفر سالاری نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص زمان بازگشت سامانه هوشمند سوخت به تمامی جایگاه‌ها و برقراری امکان سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی اظهار داشت: هم‌اکنون ۶۰ درصد جایگاه‌ها به سامانه هوشمند سوخت متصل هستند و تا امشب، تمامی جایگاه‌ها به سامانه هوشمند سوخت متصل می‌شوند و از امشب مردم می‌توانند سوخـت‌گیری با کارت سوخت شخصی در تمامی جایگاه‌ها داشته باشند.

وی افزود: در خصوص علل بروز حادثه، سازمان پدافندغیرعامل درحال کار است و ما در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در وهله فعلی، فقط روی عملیات اجرایی بازگشت سامانه هوشمند سوخت به طور کامل، متمرکز شده‌ایم و پس از آن، روی علل بروز حادثه و نتایج بررسی‌های سازمان پدافندغیرعامل، بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

سالاری نسب خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هیچ‌گونه مشکلی در زمینه عرضه بنزین و گازوئیل در کشور نداریم.

تیم تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در استفاده از سبک نوشتاری منحصر به فرد هستم. توانایی خلق تاثیر و ارتباط عاطفی با خوانندگان را دارم.
دکمه بازگشت به بالا