حوادث

فیلم| کنه‌خوار با موهای ایمپالا صاحب سبیل شد!

آفتاب‌‌نیوز :

این کنه‌خوار از یک دوستی خوب استفاده کرد و شروع به کندن دزدیدن مو از یک ایمپالا کرد که هیچ کاری نمی‌توانست انجام دهد.

این مشاهده منحصر به فرد توسط کامرون اشمیت ۲۹ ساله ثبت شده است. کامرون اشمیت درباره این اتفاق گفت: ما در واقع داشتیم یک یوزپلنگ را از دور مشاهده می‌کردیم که در بالای صخره استراحت می‌کرد. وقتی برگشتم تا با مهمانانم صحبت کنم، متوجه چیز غیرعادی شدم: یک کنه‌خوار روی ایمپالا بود و دهانش پر از مو بود.

به نظر می‌رسید که کنه‌خوار در حال جمع آوری مواد لانه سازی از ایمپالا است. معمولاً کنه‌خوار و ایمپالا یک رابطه همزیستی دارند که هر دو سود می‌برند. با این حال، در این مورد، کمی عجیب به نظر می‌رسید، زیرا ایمپالا بدون هیچ گونه سود ظاهری مو‌های خود را از دست می‌داد. البته، مگر اینکه با توجه به فصل تابستان و گرمای هوا پرنده واقعاً به آن کمک می‌کند.

من نزدیک به ۱۰ سال است که هدایت می‌کنم، و این لحظات واقعاً هیجان‌انگیز هستند. اتفاقا همیشه در مورد پنج حیوان بزرگ آفریقا نیست. گاهی اوقات، این فعل و انفعالات کوچک و بی سابقه در طبیعت است که شما را شگفت زده می‌کند.

با همراهی شش مهمان، همه ما شاهد این رفتار جذاب بودیم. تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که پرندگان، مانند کنه‌خوارها، اغلب از مواد مختلفی برای لانه خود استفاده می‌کنند، از جمله مو‌های حیوانات مختلف. این مشاهده گواهی بر ماهیت همیشه شگفت‌انگیز حیات وحش و یادآوری این است که چگونه همیشه چیز جدیدی برای یادگیری در حیات وحش وجود دارد.

چنین تجربیاتی، اگرچه در طرح بزرگ جزئی هستند، اما چیزی است که هر سافاری را منحصر به فرد و به یاد ماندنی می‌کند. این یک یادآوری است که حیات وحش همیشه درس‌های جدیدی برای ارائه دارد، حتی برای حرفه ای‌های باتجربه مانند من.

کنه‌خوار که موی کافی از ایمپالا جمع کرده بود، سرانجام پرواز کرد و از دید ما ناپدید شد. این احتمال وجود دارد که پرنده قصد ساخت لانه خود را داشته باشد، زیرا این فصل تولید مثل کنه‌خوار‌ها است.

 

تیم تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در استفاده از سبک نوشتاری منحصر به فرد هستم. توانایی خلق تاثیر و ارتباط عاطفی با خوانندگان را دارم.
دکمه بازگشت به بالا