لغو پاداش حواله خودرو تصمیم درستی است/ می‌خواستند به ما پاداش بدهند که انقلاب شد و نفهمیدیم آن پول چه شد!

آفتاب‌‌نیوز :

خبر پاداش‌ حواله ‌خودرو به ملی‌پوشان‌ فوتبال کشورمان پس از صعود به بازی‌های دوره قبلی جام ‌جهانی سروصدای زیادی به پا کرد تا جایی که ورزشکاران سایر رشته‌ها نسبت به تبعیض بین‌ ورزشکاران‌ واکنش نشان دادند.

پس از گذشت چند ماه و در آستانه بازی‌های جام‌ ملت‌ها خبر آمده که مصوبه حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی لغو‌ شده است. بعضی‌ها اعتقاد دارند‌ این‌ خبر ممکن است بر روحیه بازیکنان در آستانه ‌جام ‌ملت‌ها‌ تاثیر منفی بگذارد!

حسن روشن یکی از پیشکسوتان‌ فوتبال کشورمان‌ در این‌ خصوص گفت: اگر قرار باشد تیم ‌ملی برای پول یا ماشین به جام‌ ملت‌ها برود و نتیجه بگیرد همان بهتر که اصلاً به این مسابقات نرود. از بس این حرف‌ها را به اینها زدند برایشان عادت شده اما این‌طوری نیست. اصلاً کار درستی نبوده، کار درست این است که اگر هر کدام از قهرمان‌ها افتخارآفرینی کنند این پاداش‌ها شامل حال‌شان شود نه که فقط به فوتبالیست‌ها بدهند. اصلاً غبطه نمی‌خوریم‌ که زمان ‌ما چه بوده و حالا چه شده اما اینها را نباید این‌طور بار آورد که اگر بروید این را می‌دهیم نروید این را می‌دهیم! وقتی می‌روند هم که نتیجه نمی‌گیرند.

روشن در ادامه در مورد تصمیم دیوان عدالت اداری گفت: تصمیم ‌درست بود. این همه ورزشکار طلا و نقره و برنز آوردند هیچ چیز نگیرند بعد اینها مجوز ماشین ‌۸۰ میلیاردی بگیرند؟ انصاف نیست. درست است که رشته ماست و خوشحال هم می‌شویم ‌این بازیکنان مولتی‌میلیاردر شوند اما تبعیض کار درستی نیست.

روشن با اشاره به زمان بازی خودش و صعود به جام جهانی در آن زمان که فقط ۱۶ تیم‌ مجوز حضور در رقابت‌ها را می‌گرفتند گفت: اصلاً این حرف‌ها‌ نبود. خود تیم‌ هم دنبال این نبودیم‌ که مثلاً آن‌قدر به ما بدهند به مسابقات برویم یا آن‌قدر بگیریم بازی را ببریم. در سال ۱۳۵۳ به تمام ورزشکاران مدال‌آور پاداش دادند. از طلا تا نقره و برنز در بازی‌های آسیایی ۵۰ هزار تومان و ۴۰ و ۳۰ هزار تومان دادند و هیچ تبعیضی نبود. حالا وقتی ریشه خراب است از یک درخت توقع میوه درست نداشته باش! ریشه‌های ما در باشگاه‌های ما خراب است و  الان بیشتر هیات مدیره‌ها دخترخاله و پسرخاله‌ها و… هستند! چرا اجازه نمی‌دهند پیشکسوتان اعضای هیات مدیره را انتخاب کنند تا به دردشان بخورد؟ الان آنهایی که آخرین بار در آسیا ایران را قهرمان کردند در صندوق حمایت از پیشکسوتان ماهانه یک میلیون تومان می‌گیرند اما آنهایی که یک قهرمانی در آسیا ندارند ماشین ۵۰ میلیاردی بگیرند؟ انصاف است؟

روشن افزود: نفر داریم که مناعت طبع دارد و نان خالی هم بخورد حرفی نمی‌زند اما طلای آسیا را دارد و ماهی یک میلیون می‌گیرد آن وقت اینها حواله بگیرند؟

ستاره سابق تیم ملی و استقلال که سابقه گلزنی در جام ‌جهانی را هم دارد در ادامه‌ صحبت‌هایش گفت: زمان ما اکثراً خودشان کار آزاد داشتند و دنبال این نبودیم که ماشین بگیریم. اصلاً به این چیزها فکر نمی‌کردیم فقط برای مردم و کشورمان می‌رفتیم. ‌تازه پول پاداش را فیفا می‌داد. آن زمان ۱۵ هزار تومان پاداش فیفا می‌خواستند به ما بدهند که آن هم به دلیل وقوع انقلاب معلوم نشد چه شد!

دکمه بازگشت به بالا