حوادث

مجوز واردات خودرو درجهت نوسازی ناوگان پلیس است/ خودروها را نه می‌فروشیم و نه هدیه می‌دهیم

سخنگوی پلیس بااشاره به مجوز واردات خودرو در راستای نوسازی ناوگان خودرویی پلیس، تاکید کرد: خودروها را نه می فروشیم نه هبه می کنیم.

به گزارش مجله روز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی در یادداشتی عنوان کرد:

«این که برخی در شیپور انتفاع اقتصادی فراجا از قِبل واردات خودرو می دمند یا به واقع ناآگاه و بی اطلاعند و یا بی شک مغرضند و در زمین دشمن بازی می‌کنند تا بتوانند به اقتدار و توانمندی یک مجموعه‌ خدمات رسانِ امنیت ساز ضربه وارد کنند. 

موضوع مجوز واردات خودروهای سواری بخشی از برنامه  کلی و کلان نوسازی خودرویی فراجا است که به تناوب در دوره های مختلف به منظور پیشبرد بهتر ماموریت‌ها انجام شده و می شود.

در حال حاضر بخش قابل توجهی از خودروهای مورد استفاده در ماموریت‌ها ساخت داخل بوده و مناسب ماموریت های شهری است اما برای پلیس ضروری است تا در مواجهه با ماموریت های مرزی و عملیاتی ، تعقیب و گریز ، عبور از مناطق صعب العبور و کوهستانی از خودروهای با شتاب و قدرت بالا بهره بگیرد؛ لذا جهت تامین این قبیل خودروها نیازمند واردات خودرو توسط دستگاه‌های حاکمیتی با مجوز هیئت وزیران می باشیم.

امروزه قاچاقچیان و تروریست ها و مجرمان از خودروهای پر قدرت و کاملا به روز دنیا استفاده‌ می کنند و  قطعا پلیس در تعقیب و گریز باید خودروی مناسب داشته باشد؛ بی شک همگان اذعان دارند که  امکانات‌ و تجهیزات پلیس نباید از متخلفان و مجرمان عقب‌تر باشد مگر اینکه به دنبال  ناکارآمدی و زمینگیر شدن پلیس باشند!

 در مصوبه مذبور شرط و اجباری بر واردات خودروی هیبریدی نبوده و پُر واضح است که فراجا نیز مجاز به فروش این گونه تجهیزات نیست؛ اصولا مجوز واردات توسط دولت برای استفاده سازمانی، اداری و ماموریتی دستگاه‌ها است نه فروش و انتفاع اقتصادی. 

موکدا تاکید می شود در راستای تامین تجهیزات خودرویی پلیس در یگان های مختلف؛ فراجا ناگزیر به واردات خودروهایی با کیفیت، پرقدرت و به روز است، نه آنها را به کارکنان هدیه و هبه می کند و نه به دنبال فروش در بازار و منفعت اقتصادی است.»

انتهای پیام 

تیم تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در استفاده از سبک نوشتاری منحصر به فرد هستم. توانایی خلق تاثیر و ارتباط عاطفی با خوانندگان را دارم.
دکمه بازگشت به بالا