بین الملل

نگرانی آمریکا از فرسایشی شدن جنگ غزه و تبدیل آن به جنگ منطقه‌ای توسط نتانیاهو

منابع خبری آمریکا از نگرانی محافل آمریکایی از اقدام نتانیاهو در فرسایشی کردن جنگ غزه و تبدیل آن به جنگ منطقه‌ای برای حفاظت از بقای سیاسی و فرار از مشکلات شخصی‌اش خبر دادند.

به گزارش مجله روز، شبکه خبری «ان‌.بی‌.سی» به نقل از مقامات و دیپلمات‌های آمریکا نوشت: این نگرانی وجود دارد که نتانیاهو مشکلات شخصی خود را به یک کابوس منطقه‌ای تبدیل کند.

در ادامه گزارش این شبکه آمریکایی به نقل از یک منبع مرتبط با اطلاعات آمریکا آمده که نتانیاهو انگیزه‌ای برای طولانی کردن جنگ در تلاش برای محافظت از بقای سیاسی خود دارد.

به گفته مقامات آمریکایی و غربی، اسرائیل پس از پایان کارزار نظامی موضع یا برنامه سیاسی منسجمی ندارد.

این شبکه آمریکایی ادامه داد: جامعه اطلاعاتی آمریکا معتقد است که ایران به دنبال جنگ مستقیم با واشنگتن نیست.

به نوشته ان.بی.سی، تنش بی‌سابقه بین کاخ سفید و کابینه نتانیاهو با توجه به حمایت بایدن از جنایات اسرائیل در غزه وجود دارد.

شبکه مذکور افزود: رهبری جهانی واشنگتن به دلیل حمایت از اسرائیل در معرض خطر ضربه بزرگ قرار دارد.

بر اساس این گزارش، سفر جیک سالیوان به فلسطنی اشغالی نشان می دهد که تل آویو هشدارهای بلینکن در مورد حفاظت از غیرنظامیان را در نظر نگرفته است.

همزمان یکی از مقامات پنتاگون به الجزیره گفت: نیروهای ما در سوریه و عراق بین ۱۷ اکتبر تا ۱۳ دسامبر، ۹۷ مورد حمله موشکی و پهپادی قرار گرفتند.

مقام پنتاگون که نامش فاش نشده است، افزود: دیروز پایگاه های ما در التنف، الشدادی و الفرات سوریه مورد ۳ حمله موشکی و پهپادی قرار گرفت.

در همین حال، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اذعان کرد که فرمانده گردان ۱۲ تیپ گولانی در نبردهای جنوب غزه زخمی شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا