جامعه و خانواده

هشدار بازگشت «آلودگی هوا» به پایتخت از جمعه

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به بازگشت آلودگی هوا به پایتخت هشدار داد و گفت: بیماران قلبی و تنفسی از اواخر وقت روز جمعه هشتم تا ظهر دوشنبه ۱۱ دی ماه از تردد غیرمجاز در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش مجله روز، حامد یزدی آنلاین، بعد از ظهر پنج شنبه از صدور هشدار زرد آلودگی هوا توسط سازمان هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از اواخر وقت روز جمعه هشتم تا ظهر دوشنبه ۱۱ دی ماه در نیمه جنوبی و مناطق مرکزی استان تهران با روند افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس روبرو خواهیم بود.

یزدی آنلاین با بیان اینکه از توصیه‌های همیشگی و مکرر مدیریت بحران در مواقع آلودگی هوا کاهش ترددهای غیرضروری به ویژه برای سالمندان، کودکان، بانوان باردار و بیماران قلبی و تنفسی، پرهیز از فعالیت‌های ورزشی و طولانی مدت در فضاهای باز است است افزود: مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک نیز از موارد مهمی است که باید مورد توجه ویژه قرار داشته باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران یزدی آنلاین با اشاره به اینکه با صدور این هشدار ضمن ابلاغ به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران، اعلام آماده باش نیز صورت گرفته است، گفت: به همه شهروندان و مخصوصاً افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی توصیه می‌شود در مواقع آلودگی هوا حتماً از ماسک استفاده کرده و نوشیدن مایعات به خصوص شیر را فراموش نکنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران، وی در ادامه به یکی از تدابیر در خصوص کاهش آلودگی هوا مبنی بر دور کردن کارخانه‌جات از شهرها اشاره و بیان کرد: ضروری است که استفاده از سوخت‌های پاک در کارخانه‌های صنعتی در دستور کار قرار بگیرد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا