پیشرفت ساخت و ساز در شهر جدید بن‌سلمان!/ عکس

به گزارش خبرگزاری مجله روز، رسانه های سعودی مدعی هستند؛ این پروژه، گام دیگری در چارچوب طرحی جامع است و هدف آن، ارائه الگویی جدید برای مراکز تولیدی آینده، مطابق با استراتژی نیوم در بازتعریف شیوه زندگی و کار بشر در آینده است.

بن سلمان، ولی‌عهد سعودی ضمن اعلام پروژه احداث شهر صنعتی اکساگون در پروژه نیوم، گفت که این شهر، بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی شناور جهان خواهد بود و نقش عمده‌ای را در تجارت منطقه‌ای سعودی و افزایش رشد اقتصادی این کشور و تنوع‌ بخشیدن به منابع آن ایفا خواهد کرد.

ولی‌عهد سعودی افزود: «شهر صنعتی نیوم، در تعریف مجدد رویکرد جهانی به سوی توسعه صنعتی در آینده، همگام با مشارکت در حفاظت از زیست محیط، در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و دستیابی به رشد کمک خواهد کرد.»

به گفته او اکساگون جایگاه و نقش پادشاهی عربی سعودی را در عرصه تجارت منطقه‌ای تقویت خواهد کرد و باعث جذب تجارت جهانی به منطقه خواهد شد.

محمد بن سلمان گفت: «از مشاهده آغاز میدانی توسعه و تجارت در این شهر صنعتی، بسیار خوشحالم و چشم به‌ راه توسعه سریع آن هستم.»

نظمی النصر، مدیر عامل شرکت نیوم گفته است: «جهان با ارائه الگوی «OXAGON» شاهد تحولی بنیادین در چشم‌انداز مراکز تولیدی خواهد بود و آنچه ما را بیشتر دلگرم می‌کند، اشتیاق شماری از شرکا برای آغاز پروژه‌های خود از طریق اکساگون است.»

او گفت سیستم‌های این مجتمع صنعتی مجهز به آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی برای تحقق جهشی کیفی در این برهه از انقلاب صنعتی چهارم، است. اکساگون در این فرآیند، در راستای تکمیل مراحل پروژه یک شهر جامع، متناسب با قدرت دانش و ادراک کار خواهد کرد که زندگی استثنایی را برای ساکنان این شهر صنعتی، فراهم می‌کند.

«اکساگون» منطقه وسیعی را در بخش جنوب غربی شهر نیوم اشغال خواهد کرد و محیط شهری اساسی، پیرامون بندر یکپارچه و مرکز لجستیک متمرکز خواهد شد که اکثریت جمعیت شهر صنعتی را در خود جای خواهد داد. این پروژه با به کارگیری روش‌های بهینه اراضی، پشتیبانی لازم از رویکرد نیوم در حفظ 95 درصدی زیست محیط طبیعی را محقق خواهد ساخت. این شهر همچنین بزرگترین سازه شناور جهان و مرکز توسعه «اقتصاد آبی» نیوم با تکیه بر دریاها برای دستیابی به توسعه پایدار است که نشان دهنده تمرکز نیوم بر توسعه خلاق و نوآورانه است.
خانه و آشپز خانه ,مواد شوینده و پاک کننده

«اکساگون» به عنوان مجتمع صنعتی شهر نیوم، بر اساس همان فلسفه و مفاهیم خاص جوامع «دی لاین» مبتنی خواهد بود که در ژانویه 2021 راه‌اندازی شد و امکان زندگی استثنایی در هماهنگی با طبیعت را از طریق یک موقعیت ایده‌آل در دریای سرخ در نزدیکی کانال سوئز، فراهم می‌سازد که تقریباً 13 درصد از تجارت جهانی از این کانال عبور می‌کند. این شهر، با داشتن تاسیسات بندری توسعه یافته و ارتباط آن با فرودگاه، یکی از پیشرفته‌ترین مراکز لجستیکی از نظر فناوری در جهان خواهد بود.

از طریق شهر صنعتی«اکساگون»، پروژه نیوم اولین سیستم زیست محیطی یکپارچه جهان و اکوسیستم بندری را به نمایش می‌گذارد که در آن عملیات بندر، لجستیک و تسهیلات تحویل ریلی، یک کاسه خواهد شد. این کار، سطح تولید جهانی گازهای گلخانه‌ای را به صفر خواهد رساند و زنجیره واردات، خدمات لجستیکی و دیجیتال یکپارچه و امکان تحویل‌دهی ایمن و به موقع را فراهم ساخته و بازدهی مقرون به صرفه‌ای را برای شرکای صنعتی، تضمین می‌کند.

شهر صنعتی «اکساگون» بر پیشرفته‌ترین فناوری‌ها مانند اینترنت اشیا، تعامل انسان و ماشین، هوش مصنوعی، قابلیت پیش‌بینی و رباتیک تکیه خواهد کرد که همگی با شبکه‌ای از مراکز توزیع کاملاً خودکار و مستقل همراه شده‌اند که در خدمت چشم‌انداز نیوم در ایجاد زنجیره کاری پیشرفته، هوشمند و کارآمد هستند.

اخیرا تصاویری از پیشرفت ساخت و ساز در این شهر در رسانه‌ها منتشر شده‌است:

پیشرفت ساخت و ساز در بزرگترین مجتمع صنعتی شناور بن‌سلمان!/ عکس

پیشرفت ساخت و ساز در بزرگترین مجتمع صنعتی شناور بن‌سلمان!/ عکس

پیشرفت ساخت و ساز در بزرگترین مجتمع صنعتی شناور بن‌سلمان!/ عکس

227227

دکمه بازگشت به بالا